Powołania z parafii

S. Maria Agata Marszal CSDP od Matki Bożej Królowej Aniołów, urodziła się 2 listopada 1992 roku w Gdyni. Córka Genowefy i Ryszarda oraz młodsza siostra Pawła. Do ukończenia czwartej klasy szkoły podstawowej mieszkała na ul. Płk Dąbka na terenie parafii pw. św. Michała Archanioła w Gdyni-Oksywiu, a następnie wraz z całą rodziną zamieszkała przy ul. Gdyńskiej w Mostach w pierwoszyńskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Swoją edukację rozpoczeła w samorządowym przedszkolu nr 11 w Gdyni, aby później kontynuować ją w szkole podstawowej nr 33 w Gdyni. Po przeprowadzce do Mostów, uczyła się w szkole Podstawowej w Mostach, a następnie w Gimnazjum w Mostach. Natomiast do matury przygotowywała się, jak i później pisała ją w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.

Siostra Agata do Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej wstąpiła 7 września 2011 roku, tym samym zaczynając swoją kandydaturę w tym Zgromadzeniu. Do postulatu została przyjęta 2 lutego 2012 roku, a nowicjat rozpoczęła 8 września 2012 roku. Po odbyciu formacji nowicjackiej złożyła pierwsze śluby 7 września 2014 roku w Jabłonowie-Zamku. Następnie czekał ją okres sześcioletniego junioratu, podczas którego s. Agata przez pierwsze 3 lata odnawiała śluby na rok, a później na 3 lata, aby po tym czasie 30 sierpnia 2020 roku złożyć śluby wieczyste. Uroczystość odbywała się w Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej w Jabłonowie-Zamku, a przewodniczył jej bp. Józef Szamocki.

s. Agata po pierwszych ślubach została skierowana do pracy na furcie Domu Generalnego w Jabłonowie-Zamku, gdzie obok innych obowiązków opiekowała się starszą siostrą i była do dyspozycji przełożonej. Po 3 latach została skierowana do pracy w Centrum Duchowości bł. Marii Karłowskiej w Jabłonowie-Zamku do pomocy przy funkcjonowaniu tego domu. Obecnie s. Agata pracuje w Toruńskim Centrum Caritas. W klasztorze s. Agata ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość.