Wspólnota Żywego Różańca

Żywy Różaniec to jedna z najbardziej tradycyjnych wspólnot istniejacych niemalże w każdej parafii. Uczestnictwo w niej polega na przynależności do grupy zwanej różą. Po modyfikacji tajemnic różańca przez św. Jana Pawła II, w każdej róży jest 20 członkówCodziennie, przez cały miesiąc każdy odmawia jedną z tajemnic różańca.  Po upływie miesiąca następuje wynmiana rozważanej tajemnicy na inną. Radością napełnia fakt, że w naszej parafii istnieje wiele róż. Każda z modlitw jest jak mały promyk, a wiele wspólnych modlitw tworzy mocny strumień światła. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wiele osób należy do wspólnoty Żywego Różańca, dlatego czujemy się otoczeni tym duchowym, modlitewnym światłem.

Do wspólnoty należą: Róża Niewiast i Róża Mężów z Pierwoszyna, dwie Róże Niewiast z Mechelinek oraz dwie Róże Matek i jedna Róża Mężów z Mostów. 18 marca 2023 roku, w przededniu uroczystości św. Józefa, w parafii powstała kolejna, mieszkana róża różańcowa, która za swojego patrona obrała Oblubieńca NMP. W parafii jest więc 8 róż. Członkowie wspólnot, poza modlitwą, aktywnie posługują w naszym kościele w trakcie różnych uroczystości.

138 0.073002099990845