XXIX Niedziela Zwykła

17 października 2021

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj XXIX Niedzielę Zwykłą. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do sprawowania Mszy św. trydenckich, w języku łacińskim, o godz. 13.00. Msze św. będą sprawowane, jeśli znajdą się chętni do uczestnictwa w tej starej, przedsoborowej liturgii, a więc ad experimentum. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do 16.15.
  2. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywają się w niedziele po Mszy św. o godz. 16.15.
  3. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:
    - w poniedziałek, 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty;
    - we wtorek, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;
    - w środę, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
    - w piątek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  4. We wtorek 19 października o godz. 18.30 zapraszamy młodzież na spotkanie Biblijnej Wspólnoty Młodzieży. Spotkanie w salce na plebanii.
  5. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w październiku na nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu: w dni powszednie na godzinie 17.30, a w niedzielę o godz. 15.45. Różaniec dla dzieci przez cały październik, w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:00.
  6. W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz biuletyn parafialny „U stóp Krzyża”, a nim informacja na temat figury św. Józefa, która ma być częścią wystroju kaplicy na plebanii.
  7. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć budowę i wyposażenie kaplicy św. Józefa, a będzie ona miejscem adoracji oraz spotkań modlitewnych grup parafialnych, zachęcamy do zakupu cegiełek fundacyjnych. Cegiełki do nabycia u ks. proboszcza w cenie 1000 zł i 2000 zł. Imiona i nazwiska fundatorów cegiełek zostaną utrwalone na specjalnej tablicy umieszczonej w kaplicy. Wierzymy, że kaplica będzie wotum wdzięczności za opiekę św. Józefa nad naszymi rodzinami, nad całą parafią, zwłaszcza w okresie pandemii. W naszym biuletynie parafialnym umieszczono zdjęcie i opis figury św. Józefa, która jest przewidziana jako wyposażenie kaplicy. Koszt figury to 12000 zł. Ufamy, że składane cegiełki pozwolą również na pokrycie kosztów ławek, tabernakulum, ołtarza, drogi krzyżowej, oświetlenia, całego wyposażenia i remontu kaplicy.
  8. Na stoliku za ławkami zostały rozłożone kartki na listopadowe wypominki. Wypisane na kartkach imiona naszych zmarłych można wrzucać do skrzynki, która jest ustawiona przy głównym wejściu do kościoła, za ławkami. Zachęcamy do modlitwy za bliskich zmarłych poprzez wypominki w kościele i Msze św. ofiarowane w ich intencji. Prosimy, aby czytelnie zapisywać imiona zmarłych.
  9. Na parafialnej stronie internetowej umieszczamy nowe formularze związane z zgłaszaniem pogrzebów i chrztów. Zgłaszający mogą po wypełnieniu, wydrukować formularz i z gotową dokumentacją przyjść się do biura parafialnego.
  10. W dniach 23-24 października (sobota-niedziela) nasza parafia organizuje 2‑dniową pielgrzymkę autokarową do Torunia i Częstochowy. W programie między innymi nawiedzenie Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Tam różaniec i msza św. oraz zwiedzanie Sanktuarium, a następnie wyjazd do Częstochowy, wieczorem Apel Jasnogórski. W niedzielę Msza św. w Sanktuarium MB Częstochowskiej i Droga Krzyżowa na Wałach jasnogórskich. Koszt pielgrzymki to 250 zł. W cenie: przejazd autobusem, parkingi, 3 posiłki, nocleg w Domu Rekolekcyjnym św. Kaspra, opłata za przewodnika po Sanktuarium w Toruniu. Nocleg w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Zapisy w zakrystii. Wyjazd autobusu spod plebanii 23 października (w sobotę) o godz. 7.30. Powrót 24 października (w niedzielę) około godz. 20.00. Ilość miejsc ograniczona (tylko 1 autobus). Serdecznie zapraszamy.
  11. Bardzo dziękuję paniom z Mostów za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  12. Dziękuję również za złożone dziś ofiary, które są naszą tacą budowlaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. Wszystkie najbliższe tace budowlane przeznaczamy na remont wieży kościelnej.
  13. Polećmy Bożemu Miłosierdziu we wspólnej modlitwie naszych bliskich zmarłych, dobrodziejów naszej wspólnoty parafialnej i budowniczych świątyni, a także śp. ks. Proboszcza Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

» Archiwum | Pobierz jako PDF