I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

1. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy dziś I niedzielę Adwentu. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 16.15. We wszystkie niedziele listopada odprawialiśmy dodatkowe Msze św. o godz. 13.00 i 18.00. W grudniu, do świąt Bożego Narodzenia, ze względu na ograniczenia epidemiczne sprawować będziemy dodatkową niedzielną Mszę św. o godz. 13.00. Nie będzie już Mszy o godz. 18.00.
  2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
    - w poniedziałek, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła; w tym dniu swoje imieniny obchodzi posługujący w naszej parafii ks. Andrzej Wiejak; towarzyszymy my naszą modlitwą i składamy życzenia obfitości Bożych łask i opieki Świętego Patrona;
    - w czwartek, 3 grudnia, przeżywamy I czwartek miesiąca; o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej wieczornej. Będziemy się modlić o nowe powołania do służby Bożej w kościele;
    - w piątek, 4 grudnia, przypada I piątek miesiąca; okazja do spowiedzi rano od godz. 7.45 oraz wieczorem od godz. 16.45;
    - w sobotę, 5 grudnia, przypada I sobota miesiąca; po porannej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Matki Bożej; zgodnie z dyspozycją biskupa administratora Jacka Jezierskiego, kapłani udadzą się do chorych z Komunią św. tylko na wyraźne zaproszenie.
    Z piątku na sobotę (od 21.00 do 8.00 rano) zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy rodzin, Ojczyzny, Kościoła i o obudzenie ducha wiary wśród młodzieży. Adorację rozpoczniemy apelem jasnogórskim. W trakcie czuwania o 24.00 sprawowana będzie Eucharystia.
  3. Od wtorku zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą odprawiane o godz. 17:45. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci, a szczególnie dzieci I-komunijne w ramach katechez grudniowych. Dzieci przynoszą lampiony. Dzieci uczestniczące w roratach, otrzymają plansze na które będą mogły przyklejać obrazki po każdym dniu rorat (podobnie jak było z Różańcem). Dzieci też będą mogły – za dobry uczynek wpisany w serduszko lub bombkę – wylosować figurkę Matki Bożej, którą zabierają na 1 dzień do domu, a przynoszą na następną Mszę św. roratnią. Serca i bombki będą zawieszone potem na choince, niech więc mają pętelkę/uszko. Uczestnictwo dla osób  obawiających się koronawirusa może odbywać się zdalnie poprzez transmisję internetową z naszego kościoła.
  4. Przez kolejne niedziele adwentu po Mszach św., a także w ciągu tygodnia w biurze parafialnym można będzie nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Składane przy tej okazji ofiary są cegiełką na doroczne utrzymanie zakrystii kościelnej.
  5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Duże świece kosztują 16 zł. a małe 6 zł. Można też zabrać torby na żywność, które leżą na stoliku i parapetach. Po wypełnieniu ich darami w postaci produktów spożywczych będzie je można oddać, aby dalej powędrowały do najuboższych i potrzebujących. Wypełnione TUTKI CHARYTATYWNE składamy do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Torby prosimy zwrócić do świąt.
  6. W miesiącu grudniu nie ma spotkań dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Katechezy dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będą się w tym czasie odbywały zdalnie, w niedziele po Mszy św. o godz. 16.15, w ramach transmisji internetowej z kościoła.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i nasz biuletyn parafialny „U stóp Krzyża”.
  8. Bardzo dziękujemy paniom z Mostów za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękuję również panom, którzy w bieżącym tygodniu pracowali społecznie na plebanii.
  9. W ubiegły piątek pochowaliśmy naszą parafiankę śp. Reginę Handzlik z Mostów, z ul. Grabowej (l. 58). Zmarł też nasz parafianin śp. Henryk Kortas z Mostów z ul. Wiązowej (l. 71). Jego pogrzeb odbył się również w piątek. We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Reginę, śp. Henryka, naszych bliskich zmarłych, tych których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, a także za śp. ks. Proboszcza Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

111 0.080251932144165