II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

1. Przeżywana przez nas niedziela (tzw. Ad Gentes) jest w Kościele dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziś, podobnie jak w każdą niedzielę - po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji. Obchodzimy dziś pierwszą rocznicę śmierci ks. proboszcza Stanisława Ziółkowskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym ks. Stanisławie – duszpasterzu tej wspólnoty parafialnej, który przez 12 lat ofiarnie pełnił w Pierwoszynie posługę kapłańską.
  2. W kolejne niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na godz. 15.45 na nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W bieżącym tygodniu przeżywamy dni Eucharystyczne:
    - I czwartek miesiąca - o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św., w tym dniu modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii; podczas wieczornej Mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych na temat Eucharystii.
    - I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi rano od godz. 7.45 oraz wieczorem od godz. 16.45;
    - I sobota miesiąca - po porannej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Matki Bożej; zgodnie z dyspozycją biskupa administratora Jacka Jezierskiego, kapłani udadzą się do chorych z Komunią św. tylko na wyraźne zaproszenie.
  4. Z piątku na sobotę (od 21.00 do 8.00 rano) zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy rodzin, Ojczyzny, Kościoła oraz o pobudzenie wiary wśród młodzieży. Adorację rozpoczniemy apelem jasnogórskim. W trakcie czuwania o 24.00 sprawowana będzie Eucharystia. Tym razem będzie to Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, czyli tzw. Msza św. trydencka
  5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej: o godz. 17.00 – dla dzieci; o godz. 17.45 – dla dorosłych. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.
  6. Doroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 14 marca. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Grzemski. Zachęcamy, żeby już dziś tak zaplanować sobie czas, aby móc uczestniczyć w tych dniach duchowej odnowy.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz biuletyn parafialny „U stóp Krzyża”.
  8. W dniu dzisiejszym po Mszy Św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozdawać ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku. Zarząd hospicjum dziękuje za dotychczasową pomoc i prosi o dalsze wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych.
  9. Na prośbę firmy UNI-BUD, pracowni kamieniarskiej pana Marka Maciejewskiego z Gdyni, która to firma jest wykonawcą posadzki w naszym kościele, nasza parafia włącza się w akcję charytatywną na rzecz dzieci chorych na nowotwór. W okresie Wielkiego Postu za ławkami, przy głównym wejściu do kościoła zostanie umieszczona puszka, do której w ramach jałmużny wielkopostnej można wrzucać dobrowolne ofiary, które przeznaczymy na zakup materiałów budowlanych koniecznych do remontu oddziału hematologii i onkologii dziecięcej szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku przy ul. Dębinki. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
  10. Dziękuję Paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękuję wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają dzieła parafialne oraz pomagają w pracach przy plebanii i w kościele.
  11. Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tacę budowlaną. Zebraliśmy kwotę 4593 zł i 10 dolarów.
  12. We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, a także ks. Proboszcza Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

129 0.099682092666626