XVIII Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

1. Serdecznie witamy wszystkich gości, którzy w okresie wakacji przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy dobrego wypoczynku i pięknej pogody.
  2. Przeżywamy dziś 18 Niedzielę Zwykłą w kalendarzu liturgicznym. Kościół parafialny pozostaje otwarty od porannej do wieczornej Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45. O godz. 13.00 sprawujemy Mszę św. trydencką w języku łacińskim. Podobnie będzie za tydzień. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego związany z 77. rocznicą wybuchu Powstania.
  3. Naszą modlitwą pragniemy w tym czasie otaczać pielgrzymów udających się na Jasną Górę zwłaszcza we wspólnotach Pielgrzymki Kaszubskiej, Pielgrzymki Gdyńskiej i Pielgrzymki Gdańskiej.
  4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
    - w środę, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów, a zwłaszcza proboszczów;
    - w piątek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W bieżącym tygodniu przeżywamy dni Eucharystyczne:
    - I czwartek miesiąca - o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św., w tym dniu modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii;
    - I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi rano od godz. 7.45 oraz wieczorem od godz. 17.00; z piątku na sobotę (od 21.00 do 8.00 rano) zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy rodzin, Ojczyzny, Kościoła oraz o pobudzenie wiary wśród młodzieży. Adorację rozpoczniemy apelem jasnogórskim. W trakcie czuwania o 24.00 sprawowana będzie Eucharystia w rycie trydenckim.
    - I sobota miesiąca - po porannej Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Matki Bożej; w tym dniu kapłani udadzą się do chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy potrzebują wizyty kapłana z sakramentami.
  6. W przyszłą niedzielę, 8 sierpnia o godz. 14.00 w kościele odbędzie się spotkanie I Róży Różańcowej Niewiast z Pierwoszyna.
  7. Kultura na Pomorzu od wieków związana jest z tradycją religijną i wartościami rodzinnymi, a Kobiety są jej zaangażowanymi i kreatywnymi ambasadorkami. W związku z tym, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet bp Wiesław Szlachetka, a także Narodowe Centrum Kultury oraz Fundacja WIEM I UMIEM serdecznie zapraszają wszystkie Panie aktywnie działające na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek (do 50 tys. mieszkańców) do udziału w Konkursie „AMBASADORKI KULTURY POMORZA”.
    Do tego Konkursu zaproszone są szczególnie te Panie, których działalność społeczna lub zawodowa obejmuje którąś z następujących kategorii: literatura, film i teatr, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, rękodzieło i sztuka użytkowa. Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy składać do 15 sierpnia 2021 r.  Celem tej inicjatywy jest promowanie sylwetek kobiet działających społecznie lub zawodowo na rzecz kultury na terenie pomorskich wsi i miasteczek. Dla Laureatek konkursu przewidziane są dyplomy/certyfikaty: „Ambasadorka Kultury Pomorza” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
    Szczegółowe informacje i regulamin są dostępne na stronie www.etnopomorze.pl, pod adresem mailowym: wiemiumiem@gmail.com oraz telefonicznie pod numerem 696 796 068. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas konferencji „Etnopomorze” organizowanej na Uniwersytecie Gdańskim i online 22 września 2021 r.
  8. W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz biuletyn parafialny „U stóp Krzyża”, którego wydruk jest opłacany z dobrowolnej ofiary wrzuconej do puszki z prasą.
  9. Na naszej parafialnej stronie internetowej umieszczamy biogram kolejnej osoby związanej z naszą wspólnotą parafialną – tym razem jest to życiorys i słowo refleksji, jakim dzieli się z nami o. Leon Knabit OSB, benedyktyn, który wielokrotnie gościł w naszej wspólnocie parafialnej. Jeśli ktoś z parafian jest w posiadaniu wspólnych zdjęć z ojcem Leonem i chciałby się nimi podzielić bardzo prosimy o przesłanie ich na adres e-mail parafii w formie elektronicznej albo o dostarczenie do skopiowania.
  10. Dziękuję Paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  11. Bardzo dziękuję za ubiegłotygodniową zbiórkę na pomoc rodzinom z Mostów poszkodowanym w pożarze. Zebraliśmy na ten cel: prawie 8.200 zł. Cała kwota została przekazana zgodnie z intencją ofiarodawców.
  12. Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, a także śp. ks. Proboszcza Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF