II Niedziela Zwykła

16 stycznia 2022

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą w kalendarzu liturgicznym, Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do odwiedzania kościoła i chwili modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
2. Dzisiaj na sumie parafialnej oprawę muzyczną Mszy św. zapewni chór „Morzanie”, który wystąpi z koncertem kolęd. Natomiast za tydzień 23 stycznia o 11.15 zaśpiewa chór „Kosakowianie”.
3. W kalendarzu liturgicznym w bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata;
- w środę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
-w piątek, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; jest to jednocześnie dzień babci; natomiast w sobotę 22 stycznia obchodzimy dzień dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o osobach starszych, zwłaszcza naszych babciach i dziadkach.
- przyszła niedziela w Kościele przeżywana jest jako Niedziela Słowa Bożego.
4. W bieżącym tygodniu wznawiamy katechezy przygotowujące dzieci do pierwszej Komunii św., a w najbliższą niedzielę 23 stycznia po Mszy św. o 16.15 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
5. Wszystkich parafian chętnych do udziału w kolejnym spotkaniu synodalnym zapraszamy do salki parafialnej w środę, 19 stycznia, po wieczornej Mszy św. Pytania synodalne, które będą rozważane podczas spotkania zostały wydrukowane w naszym biuletynie parafialnym.
6. W najbliższy piątek, 22 stycznia po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie panie dbające o czystość kościoła na spotkanie opłatkowe.
7. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizyty duszpasterskie kapłanów w domach parafian, nazywane tradycyjnie „kolędą”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy gościli duszpasterzy w swoich domach. Dziękujemy za zaproszenia, za piękną atmosferę modlitwy, za wspólne spotkania oraz za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim, którzy przybyli na nabożeństwo kolędowe odprawiane w kościele, w sobotę po wieczornej Mszy św.
8. W kruchcie kościoła do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” oraz nasz biuletyn parafialny „U stóp Krzyża”.
9. Bardzo dziękuję Paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
10. Dziękujemy złożone dziś ofiary, które są naszą tacą budowlaną przeznaczoną na cele remontowo-inwestycyjne.
11. W prezbiterium kościoła ustawiliśmy figurę św. Józefa z Dzieciątkiem, która w ubiegłym tygodniu została przysłana z Włoch i będzie stanowiła wyposażenie kaplicy na plebanii. Aktualnie czekamy na zamówione okna i witraże. Kiedy już zostaną dostarczone, ruszą prace remontowe związane z adaptacją pomieszczeń plebanijnych na nową kaplicę. Dzięki złożonym cegiełkom już udało się zakupić większość wyposażenia. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy do tej pory złożyli i wciąż składają cegiełki, dzięki którym mamy nadzieje na wiosnę wyposażyć i poświęcić kaplicę. Jeszcze trochę funduszy na ten cel brakuje, więc każda kolejna cegiełka mile widziana.
12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Agnieszka Wruk (l. 86), zam. w Pierwoszynie przy ul. Kaszubskiej, śp. Krzysztof Brzeziński (l. 64), zam. w Mostach przy ul. Wierzbowej oraz śp. Krystyna Fabiszewska, zam. w Mostach przy ul. Mahoniowej. We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, śp. Agnieszkę, Krzysztofa i Krystynę, dobrodziejów naszej wspólnoty parafialnej, budowniczych naszej świątyni, a także śp. ks. Proboszcza Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF