II Niedziela Adwentu

4 grudnia 2022

1. Przeżywamy drugą niedzielę adwentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 9.45 odbywa się poświęcenie medalików dzieci I-Komunijnych. Natomiast popołudniu, na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła członków I Róży Niewiast z Pierwoszyna oraz Róży Mężczyzn z Pierwoszyna na modlitwę wspólnotową.
  2. Zachęcamy wiernych, szczególnie w czasie adwentu, do adoracji Najświętszego sakramentu, dziś popołudniu w kościele, a w dni powszednie w kaplicy św. Józefa.
  3. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:
    - we wtorek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
    - w środę, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; ponadto jest to I środa miesiąca; na godz. 15.00 zapraszamy do kaplicy św. Józefa na nabożeństwo pierwszych pięciu śród miesiąca oraz na mszę św. zbiorową o uproszenie łask za wstawiennictwem św. Józefa; na msze przynieśmy wypisane na kartkach intencje, które chcemy powierzać św. Józefowi; intencje te można też wrzucać w każdej chwili, podczas adoracji, do puszki przy figurze św. Józefa;
    - w czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; w Kodeksie prawa kanonicznego, uroczystość ta znajduje się w katalogu dni, w których wiernych obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii; ponieważ w Polsce nie jest to dzień wolny od pracy, otrzymaliśmy dyspensę od tego obowiązku; jeśli jednak ktoś nie pracuje i może uczestniczyć w Eucharystii, serdecznie zapraszamy; w tym dniu, w naszym kościele dodatkowa msza św. o godz. 10.00 oraz stałe msze św. o 8.15 i 17.45.
  4. Roraty dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o 17.45. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą na Roraty w ramach katechezy. Nie będzie więc katechezy w poniedziałek i wtorek o 17.00. Na roraty przynosimy lampiony.
  5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza Parafian do udziału w przedświątecznych akcjach ,,TUTKA CHARYTATYWNA" i ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". W ramach akcji ,,TUTKA CHARYTATYWNA" należy pobrać wyłożoną na parapecie okna papierową torebkę, którą po wypełnieniu artykułami spożywczymi przynosimy do kościoła zostawiając w koszu przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Prosimy przynosić artykuły o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Zebrane produkty spożywcze trafią jako pomoc przedświąteczna do rodzin i osób potrzebujących na terenie parafii.
    Natomiast uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" wspieramy dzieci z najuboższych rodzin poprzez zakup wigilijnych świec: świeca mała w cenie 10 zł, a świeca duża w cenie 20 zł.
  6. W kruchcie kościoła ministranci rozprowadzają poświęcony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane za opłatek przeznaczymy na zakup ławek do kaplicy św. Józefa oraz na utrzymanie pana organisty.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz biuletyn parafialny „U stóp Krzyża”.
  8. Dziękuję paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  9. I jeszcze informacja, którą podajemy na prośbę Wójta Gminy Kosakowo: Urząd Gminy Kosakowo przypomina, że mieszkańcy zainteresowani zakupem węgla jeszcze w tym roku, zobowiązani są do złożenia wniosku o preferencyjny zakup oraz uiszczenia opłaty w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia br. Ilość węgla dostępna dla 1 gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg w okresie 01.01 - 30.04.2023 r. Dystrybucją węgla z ramienia gminy zajmuje się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „PEKO. Wszelkie niezbędne informacje zamieszczone są na stronie internetowej gminy Kosakowo.
  10. We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, dobrodziejów tej wspólnoty parafialnej, zmarłych budowniczych naszego kościoła, a także zmarłych proboszczów Zygmunta Karczewskiego i Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF