V Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021

1. Przeżywamy dziś 5. niedzielę wielkanocną. Jest to dzień flagi narodowej. Jak w każdą niedzielę kościół parafialny pozostaje otwarty od porannej do wieczornej Mszy Św. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do popołudniowej Eucharystii.
  2. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
    - Jutro, w poniedziałek 3 maja przeżywamy liturgiczną uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to dzień wolny od pracy, a w naszym kraju to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja (3 V 1791 r.). Msze św. w dniu jutrzejszym będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę, O godz. 11.00 uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    - We wtorek, 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków, za których w tym dniu będziemy się szczególnie modlić.
    - W czwartek, 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św., w tym dniu modlimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Podczas wieczornej Mszy św. katecheza na temat Eucharystii.
    - Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi rano od godz. 7.45 oraz wieczorem od godz. 16.45. Z piątku na sobotę (od 21.00 do 8.00 rano) zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy rodzin, Ojczyzny, Kościoła oraz o pobudzenie wiary wśród młodzieży. Adorację rozpoczniemy apelem jasnogórskim. W trakcie czuwania o 24.00 sprawowana będzie Eucharystia.
    - W sobotę 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe rozpoczynać się będą codziennie o godzinie 17.30, a 3 maja i w niedziele o godz. 16.00. Po nabożeństwie Msza święta. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa majowe w środy i czwartki na godz. 17.00.
  4. Rodziców i Opiekunów dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że zakończyliśmy katechezę sakramentalną w kościele. W maju rozpoczynamy spotkania przygotowujące już bezpośrednio do samej uroczystości Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Św. Szczegółowy program spotkań i prób rodzice już otrzymali drogą mailową.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele spotkanie I Róży Różańcowej Niewiast z Pierwoszyna.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, czasopismo "Misyjne Drogi" oraz nasz biuletyn parafialny „U stóp Krzyża”.
  7. Dziękuję Paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  8. We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, a także śp. ks. Proboszcza Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF