XIX Niedziela Zwykła

7 sierpnia 2022

1. Serdecznie witamy wszystkich gości, którzy w okresie wakacji przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy udanego wypoczynku i dobrej pogody.
  2. Przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą w kalendarzu liturgicznym. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do popołudniowej Eucharystii. W ciągu tygodnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Józefa znajdującej się w budynku plebanii. Adoracja w kaplicy odbywa się od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 – 17.00. Wczoraj w parafii przeżywaliśmy uroczystość. Abp. Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Gdański dokona poświęcenia kaplicy św. Józefa. Przez cały dzisiejszy dzień kaplica również pozostaje otwarta i dostępna dla wiernych. Serdecznie zapraszamy. Dziś o 15.00 spotkanie modlitewne Róż Różańcowych w kościele, a po im spotkanie z Zelatorami poszczególnych róż w salce na plebanii.
  3. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia:
    - w poniedziałek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
    - we wtorek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w tym dniu wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na godz. 17.15 na spotkanie modlitewne – na różaniec do 7 boleści Najświętszej Maryi Panny, a po nim na Mszę św. w intencji członków Wspólnoty
    - w środę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    - w czwartek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy;
    - w piątek, 12 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; -  sobotę, 13 sierpnia, przypada dzień fatimski; zapraszamy na wieczorną mszę św., z nabożeństwem, różańcem fatimskim i procesją wokół kościoła.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł, oraz nasz biuletyn „U stóp Krzyża” (którego wydruk kosztuje ok. 2 zł).
  5. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy wycenę prac przy remoncie i konserwacji wieży kościelnej. Firma wykonująca prace ujęte w ekspertyzie wyceniła je na 181 000 zł netto, tj. 223 000 zł brutto. Do tych wydatków należy doliczyć koszt ekspertyzy (16 000 zł), konserwację i ocieplenie stalowego włazu, i konserwację mechanizmu i ponowne uruchomienie dzwonów przez firmę „Tugal”. Wycena wskazuje, że koszt remontu wieży wyniesie parafię ponad 260 000 zł. Prace mają trwać do 2 miesięcy. O szczegółach tych prac będę informował na bieżąco. Ufam, że z pomocą i dzięki życzliwości parafian uda się udźwignąć, tą bardzo dużą, ale konieczną inwestycję.
  6. Dziękuję paniom z Pierwoszyna za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia ważnego wydarzenia parafialnego, jakim było poświęcenie kaplicy pw. św. Józefa. Dziękuję za oprawę mszy św. i organizację biesiady w ogrodzie parafialnym. Dziękuję za przyniesione ciasta, posługę przy grillu, kawie, zupie obsługę techniczną wydarzenia. Jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom cegiełek na kaplicę oraz za ofiary złożone podczas wspólnej biesiady w ogrodzie plebanijnym. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg Zapłać!
  8. W najbliższy wtorek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Bogumiły Tomporowskiej, zam. w Redzie. We wspólnej modlitwie pragniemy polecić  Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, dobrodziejów tej wspólnoty parafialnej, zmarłych budowniczych naszego kościoła, a także śp. Bogumiłę i śp. ks. proboszcza Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

129 0.10265207290649