XV Niedziela Zwykła

12 lipca 2020

1. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości, którzy w okresie wakacyjnym przybywają do naszej parafii i życzymy dobrego wypoczynku. Dzisiaj po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji aż do wieczornej Mszy św. Zapraszamy choć na chwilę modlitwy, aby Chrystus Eucharystyczny był nieustannie adorowany.
  2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
    - w poniedziałek, 13 lipca, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to jednocześnie Dzień Fatimski. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz nabożeństwo z różańcem fatimskim.
    - w środę, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
    - w czwartek 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  3. Przez okres wakacyjny, w każdą niedzielę odprawiamy dodatkową, wieczorną Mszę św. o godz. 20.30, dla tych wszystkich, którzy ze względu na pracę sezonową, ze względu na wyjazdy lub wypoczynek nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii w ciągu dnia. Tak więc w każdą niedzielę lipca, sierpnia i września Msze św. o godz. 7.00, 8.15, 9.45, 11.15, 17.45 i o 20.30.
  4. Jak co roku, grupa pątników z naszej parafii rusza na pielgrzymi szlak do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, na Jasną Górę. Podczas nabożeństw i modlitw odczytywane są intencje, jakie pielgrzymi zabierają ze sobą do tronu Królowej Polski. Każdy z nas może taką intencję zapisać na kartce i wrzucić do plecaka, który znajduje się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w prezbiterium. Pielgrzymi ruszają 26 lipca. Zachęcamy do powierzania swoich osobistych, rodzinnych, parafialnych oraz ojczyźnianych spraw i intencji wstawiennictwu Matki Bożej.
  5. W październiku br. pragniemy odprawić Msze św. gregoriańskie w intencji śp. zmarłego proboszcza, ks. Stanisława Ziółkowskiego. Jeśli ktoś ma intencję dorzucić na ten cel swoją ofiarę, może to uczynić do puszki ustawionej przy zdjęciu zmarłego proboszcza.
  6. Parafialny Zespół Caritas dziękuje Pani Alinie Merchel i Elżbiecie Szwedko ze Stowarzyszenia Dziedzictwo Kulturowe Szlakiem Północy za przekazanie 19 paczek żywnościowych dla 29 podopiecznych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  7. Na prośbę Komendy Powiatowej Policji w Pucku przestrzegamy przed oszustami, którzy podszywają się pod policjanta lub prokuratora, przychodzą z informacją, że są zagrożone twoje pieniądze w banku, albo że doszło do wypadku bliskiej ci osoby; żądają pieniędzy lub mówią, że chcą zabezpieczyć twoje oszczędności przed kradzieżą. Nie dajmy się oszukać!
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego gościa”.
  9. Bardzo dziękujemy paniom z Mechelinek za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękuję panu Zdzisławowi Bazan za pomoc w wywożeniu gruzu. Dziękuję również wszystkim, którzy w bieżącym tygodniu pomagali w pracach przyparafialnych. Jestem wdzięczny panu Adamowi Blank za użyczenie ciężkiego sprzętu. Aby finalizować prace związane z wyrównaniem terenu na najbliższy piątek 17 lipca, (po wieczornej Mszy św.) ok godz. 18.30 ponownie zapraszam możliwie jak największą ilość panów do pomocy w pracach parafialnych. Potrzebne będą grabie i szpadle, sekatory, siekierki.
  10. Ofiary składane w przyszłą niedzielę będą naszą „tacą budowlaną”. Już dziś z góry serdecznie dziękuję za każdy dar, dzięki któremu parafia może bez przeszkód funkcjonować i podejmować inwestycje.
  11. We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, a także śp. ks. Proboszcza Stanisława: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

» Archiwum | Pobierz jako PDF

108 0.19712209701538