XXV Niedziela Zwykła

20 września 2020

1. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy dziś 25 Niedzielę Zwykłą. Jest ona w Kościele dniem modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. W naszej parafii dziś w sposób szczególny pragniemy modlić się w intencji rolników, ogrodników oraz wszystkich, którzy pracują na roli. Podczas sumy parafialnej wraz z innymi sołectwami Gminy Kosakowo dziękujemy Panu Bogu za plony i prosimy o Jego błogosławieństwo dla wszystkich żyjących z płodów ziemi.
  2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
    - w poniedziałek, 21 września, święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
    - w środę, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  3. W przyszłą sobotę o godz. 12.00 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii Św. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych we wtorek (22 września) po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 17.00.
  4. Przyszłoroczna uroczystość I Komunii św. dla uczniów kl. III - jak już ogłaszaliśmy - odbędzie się w sobotę 22 maja 2021 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. rozpoczną się podczas spotkania rodziców, na które zapraszamy w poniedziałek, 28 września o godz. 18.30. Wówczas zaproponowane zostaną również dni i godziny katechez dla dzieci.
  5. Młodzież, która pragnie się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2021 zapraszamy za tydzień 27 września na Mszę św. o godz. 17.45, a następnie na spotkanie organizacyjne.
  6. Mamy już księgę intencji mszalnych na rok 2021. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 do 11.00 ks. Proboszcz będzie dyżurował w biurze parafialnym, aby przyjmować intencje mszalne oraz rezerwacje Mszy św. na przyszły rok.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia również pierwszy numer naszego cotygodniowego biuletynu parafialnego "U STÓP KRZYŻA". Biuletyn ma charakter informacyjny. Będzie zawierał przede wszystkim cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne, zapowiedzi czy materiały liturgiczne albo informacje administracyjno - gospodarcze. Wydruk gazetki będzie finansowany z ofiar, które wrzucicie do puszki ustawionej przy prasie katolickiej. Jak zawsze, jeśli inicjatywa się sprawdzi – będziemy ją kontynuować, jeśli okaże się niepotrzebna – będziemy z niej rezygnować. Chodzi o to, aby nasze dziłania odpowiadały potrzebom oraz służły Parafianom i Parafii.
  8. Bardzo dziękujemy paniom z Pierwoszyna za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
  9. Pragnę również serdecznie podziękować za zaangażowanie parafian w ostatnie wydarzenia jakie przeżywaliśmy w naszej wspólnocie, czyli Misje Święte, odpust parafialny i uroczystość bierzmowania młodzieży. Najpierw dziękuję za liczny udział w tych wydarzeniach. Stały się one okazją do duchowego wzrostu oraz działania Bożej łaski w naszych rodzinach. Dziękuję za wszelkie prace i posługi przy parafii. Serdecznie dziękuję księdzu Andrzejowi za przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Dziękuję księdzu Arturowi i Andrzejowi za posługę sakramentalną w czasie Misji Świętych. Dziękuję pani Basi Georgiev za ugoszczenie ojca Damiana. Dziękuję panu Adamowi Pienczke za koordynowanie prac związanych z postawieniem nowego krzyża i całej grupie panów, którzy włączyli się społecznie w prace przy wylaniu fundamentów i osadzeniu krzyża misyjnego. Poza tymi pracami społecznymi oraz zasponsorowaniem części cementu przez pana Dariusza Lieske, koszty związane z nowym krzyżem misyjnym wyniosły ponad 4.000 zł. Dziękuję naszym sąsiadom, Państwu Kaletom, że przez ubiegły rok krzyż mógł schnąć w ich stolarni i tam też odbywały się wszystkie prace stolarskie. Za koszenie trawy dziękuję panom Marcinowi Bigot i Mirosławowi Denc. Serdecznie dziękuję paniom za pielęgnowanie róż i za oczyszczenie wejścia na teren kościelny, zwłaszcza pani Zofii, Janinie i Irenie. Za dbałość o flagi i ich wywieszanie dziękuję Państwu Selka. Za przygotowanie liturgii Panu Adamowi Szczuko i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza. Za obsługę muzyczną dziękuję Panu Tomaszowi Selka i naszej Scholi Liturgicznej. Dziękuję parafianom za to, że z własnej inicjatywy przynosili ciasta, świeże i wędzone ryby, czy inne dary którymi mogliśmy poczęstować ojców misjonarzy. Dziękuję Pani Krystynie Hajduk za posługę na plebanii i strojenie kościoła. Dziękuję wszystkim, których może nie wymieniłem, a którzy w ostatnich dniach włączyli się w posługę na rzecz parafii. Niech Wam Pan Bóg wynagradza każdy dobry gest.
  10. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary, które są naszą tacą budowlaną przeznaczoną na cele inwestycyjne w parafii.
  11. W ubiegłym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb śp. Anieli Kunda, l. 78. We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Anielę, naszych bliskich zmarłych, a także śp. ks. Proboszcza Stanisława Ziółkowskiego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

» Archiwum | Pobierz jako PDF

108 0.19907808303833