Parafia swoim zasięgiem obejmuje trzy miejscowości: Mechelinki, Mosty i Pierwoszyno oraz osiedle Złote Piaski, które położone jest w granicach administracyjnych Kosakowa.
Obszar parafii - mapa
Zgodnie z danymi urzędu gminy Kosakowo na koniec roku 2023 na terenie parafii zameldowanych było 4 900 osób.
Rdzenni Kaszubi, którzy od wielu pokoleń zamieszkują okoliczne miejscowości, w ostatnich latach zdobyli sporo nowych sąsiadów, którzy przybyli tu zarówno z pobliskiego Trójmiasta jak i z dalszych stron Polski.
ul. Aloesowa
ul. Bazyliowa
ul. Cynamonowa
ul. Leszczynowa
ul. Liściasta
ul. Lubczykowa
ul. Marcepanowa
ul. Miodowa
ul. Rajska
ul. Szafranowa
ul. Tymiankowa
ul. Waniliowa
ul. Złote Piaski
ul. Do Morza
ul. Dokerów
ul. Falista
ul. Kapitańska
ul. Klifowa
ul. Marynarzy
ul. Morskie Wzgórze
ul. Na Zboczu
ul. Nadmorska
ul. Olimpijska
ul. Regatowa
ul. Rybaków
ul. Sobótki
ul. Stoczniowców
ul. Szkolna
ul. Szyprów
ul. Wielopole
ul. Akacjowa
ul. Anyżowa
ul. Berberysowa
ul. Brzozowa
ul. Bukowa
ul. Bukszpanowa
ul. Cedrowa
ul. Cisowa
ul. Cyprysowa
ul. Deszczowa
ul. Dębowa
ul. Gajowa
ul. Gdyńska
ul. Grabowa
ul. Hebanowa
ul. Jałowcowa
ul. Jarzębinowa
ul. Jaworowa
ul. Jesionowa
ul. Jodłowa
ul. Kameliowa
ul. Karmelowa
ul. Kasztanowa
ul. Klonowa
ul. Konwaliowa
ul. Księżycowa
ul. Leszczynowa
ul. Leśna
ul. Leśna Osada
ul. Limbowa
ul. Lipowa
ul. Liściasta
ul. Łąkowa
ul. Magnoliowa
ul. Mahoniowa
ul. Miłorząbowa
ul. Modrzewiowa
ul. Morwowa
ul. Motylkowa
ul. Na Wzgórzu
ul. Ogrodowa
ul. Okrężna
ul. Olchowa
ul. Piaskowa
ul. Pogodna
ul. Polanki
ul. Polna
ul. Przemysłowa
ul. Rajska
ul. Rodzynkowa
ul. Rozmarynowa
ul. Sadowa
ul. Sekwojowa
ul. Skarpowa
ul. Słoneczna
ul. Sosnowa
ul. Spacerowa
ul. Spokojna
ul. Szkolna
ul. Świerkowa
ul. Topolowa
ul. Wałowa
ul. Waniliowa
ul. Wiązowa
ul. Wichrowa
ul. Widokowa
ul. Wierzbowa
ul. Agrestowa
ul. Bananowa
ul. Boczna
ul. Brylantowa
ul. Brzoskwiniowa
ul. Czereśniowa
ul. Daktylowa
ul. Diamentowa
ul. Gruszkowa
ul. Imbirowa
ul. Jabłoniowa
ul. Jana Koszałki
ul. Jeżynowa
ul. Józefa Krause
ul. Kaszubska
ul. Kokosowa
ul. Kwiatowa
ul. Malinowa
ul. Migdałowa
ul. Morelowa
ul. Nektarowa
ul. Ogrodników
ul. Orzechowa
ul. Perłowa
ul. Południowa
ul. Porzeczkowa
ul. Północna
ul. Renklodowa
ul. Rumska
ul. Szmaragdowa
ul. Śliwkowa
ul. Truskawkowa
ul. Wiśniowa
ul. Wschodnia
ul. Zachodnia
Mechelinki - to stara, malutka wieś rybacka malowniczo położona na Kępie Oksywskiej u wybrzeży Zatoki Puckiej. Twierdzi się, że nazwa Mechelinki pochodzi od mchu, który porastał kamienie na brzegu morza. Początkowo przyjmowała ona nazwę Mechina, a później również Mechlinie, Mechlinka, Mechelinke. Po raz pierwszy wspomniana w 1288 roku, kiedy to książę Mściwoj II podarował cystersom dwa statki rybackie. Jeden z nich cumował na przystani w Mechelinkach i została nazwana Mechina/Machina (różnie podają źródła). Z początkiem XVII wieku na wieś napadli Szwedzi i rozpoczęli totalną grabież. Chłopi złapali za widły oraz siekiery i przegonili napastników. Po kilku latach Szwedzi napadli po raz drugi, biorąc wówczas do niewoli kilku rybaków klasztornych. Obecnie Mechelinki liczą około 300 mieszkańców. Wiele mieszkających tu osób trudni się rybołówstwem. Miejscowość ma także charakter letniskowy. Rozwija się turystyka, powstają pensjonaty, restauracje oraz drobna gastronomia.
Mosty - najstarsze zapisy o wsi pochodzą z 1224 roku, gdy książę pomorski Świętopełk II nazywany Wielkim przekazał oliwskim cystersom połowę Kępy Oksywskiej wraz z Mostami i ośmioma innymi wsiami. W Mostach cystersi prowadzili samodzielny majątek, a wieś wykorzystywana była jako letnia siedziba opatów. Do atrakcji turystycznych wsi można zaliczyć zespół dworsko-pałacowy z parterowym, murowanym dworkiem z XVIII w. ze spadzistym dachem i facjatą. We wnętrzu zachowały się drewniane barokowe schody, dwa kominki, jeden z dekoracją rokokową, a drugi z klasycystyczną dekoracją. Do dworku prowadzi lipowo-jesionowa aleja.
Pierwoszyno - pierwsza historyczna wzmianka o miejscowości pochodzi z 1224 roku i znajduje się w cytowanym wyżej dokumencie Święytopełka II Wiellkiego. Już w 1253 roku znajdujemy historyczne wzmianki o prznależności Pierwoszyna do parafii w Oksywiu. Z roku 1675 r. przychodzi najstarszy przywilej sołecki, zaś w roku 1789 r. znajduje się tutaj królewska owczarnia. Dalsze dzieje wioski są w miarę upływu lat coraz bardziej udokumentowane. Warto wspomnieć, ze od roku 1928 istnieje tu szkoła z dwoma nauczycielami i dwiema klasami. Do szkoły uczęszcza 93 dzieci katolickich. Po II wojnie światowej liczbę mieszkańców wioski szcowano na ok. 150 osób. Od tej pory następuje sukcesywny rozwój wsi, widoczny również i dziś.
Ciekawostką jest fakt, że na terenie parafii znajduje się przylegający do Zatoki Puckiej faunistyczny rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki, wchodzący w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego (utworzony decyzją Wojewody Pomorskiego w 2000 r.). Powierzchnia rezerwatu wynosi 113,47 ha. Celem utworzenia rezerwatu jest zachowanie miejsc lęgowych i bytowania cennych gatunków ptaków wodnych i błotnych, zbiorowisk szuwarowych i łąkowych oraz specyficznych siedlisk halofilnych i typowych dla nich warunków wodnych. Wydmowa część rezerwatu była miejscem lęgów chronionych i rzadkich gatunków ptaków (m.in. rybitw: białoczelnej i rzecznej, ostrygojada, sieweczek: obrożnej i rzecznej). Na terenie rezerwatu znajdowało się również jedno z ostatnich stanowisk lęgowych biegusa zmiennego w Polsce. W części podmokłej gnieżdżą się nadal chronione gatunki ptaków – takie jak żuraw, bąk, wąsatka, kropiatka, błotniak stawowy. Oprócz ptaków, rezerwat jest ostoją płazów bezogonowych (stwierdzono tu większość krajowych gatunków). Do najcenniejszych gatunków flory występujących w rezerwacie należy mikołajek nadmorski i stanowiska słonorośli. Rezerwat podlega jednak nieporządanym zmianom. Na początku lęgowym ptakom i ich siedliskom zaszkodziło zaniechanie wypasu bydła działalność człowieka, a reszty dopełnia niekontrolowana turystyka.