3 lipca 2020

NOWY KSIĄDZ NA POKŁADZIE

START

Od 1 lipca 2020 roku, decyzją księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego, posługę w naszej parafii

rozpoczął ks. Artur Suska. Ksiądz Artur jest kapłanem od 4 lat, a swoje pierwsze kroki kapłańskie stawiał w parafii

Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.

POCHODZENIE

Ksiądz Artur pochodzi z dolnego śląska, a konkretnie z małego miasteczka - Brzeg Dolny -  położonego nad dolną Odrą

30 km od Wrocławia.

DOŚWIADCZENIE

Chociaż ma dopiero 4 lata kapłaństwa, to za sobą wcześniej odbytą zasadniczą służbę wojskową (1996) i ukończone studia

na Uniwersytecie Wrocławskim (2004). Ksiądz Artur ma za sobą również pracę: w służbach ochrony, przedstawicielstwie handlowym i biurze projektu. Ostatnio doszła praca nauczyciela religii-katechety.

ZAINTERESOWANIA

Ks. Artur interesuje się sportem i czynnie uprawia koszykówkę, piłkę nożną oraz wiele innych (na ile obowiązki pozwolą). Oprócz sportu, uwielbia podróże, a zwłaszcza górskie wędrówki oraz muzykę.

A POZA TYM

A co dalej to już zobaczycie na żywo w działaniu i bliższym spotkaniu :)

ŻYCIOWE MOTTO:

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą! (św. Augustyn).

114 0.20984196662903