20 września 2020

Dożynki

Msza Święta dziękczynna za zbiory

20 września po raz pierwszy w historii naszej parafii sprawowana była Msza Święta dziękczynna za zebrane plony, czyli dożynki. Choć w tym roku w specjalnych okolicznościach, bez wspólnej zabawy i biesiadowania, rolnicy a także Mieszkańcy  Gminy pamiętali o podziękowaniu Temu, który jest Wodą Żywą i Chlebem Życia. Zebranym wiernym towarzyszyła uroczysta oprawa liturgiczna oraz śpiew zespołu Kosakowianie. Ponadto jedno z czytań zostało odczytane w języku kaszubskim.

Podczas Świętej Ofiary włączono trójkę dzieci do Wspólnoty Kościoła, natomiast zaraz po odbył się koncert Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo.

Proboszcz parafii ksiądz Rafał Dettlaff, wójt Marcin Majek oraz przewodniczący Andrzej Śliwiński składają podziękowania podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w uroczystość.

Więcej zdjęć tutaj.

Fot. M. Krauze