30 października 2021

ZAKOŃCZENIE RÓŻAŃCA I POKAZ ŚWIĘTYCH

Spotkanie różańcowe dzieci

ZAKOŃCZENIE SPOTKAŃ RÓŻAŃCOWYCH DZIECI & POKAZ ŚWIĘTYCH

W sobotę 30 października, w Kościele parafialnym w Pierwoszynie odbyło się spotkanie dzieci i ich rodziców kończące miesiąc październikowej modlitwy różańcowej. Podczas spotkania rozdano nagrody za udział w konkursie pt. „Matka Boża w wizerunkach świata”. Udział w konkursie wzięło 25-oro dzieci z naszej parafii, a jednocześnie uczniów Szkoły Podstawowej im. Piotra Dunina w Mostach. Wszystkie przedstawione figurki choć różne, cechowały się pięknym wykonaniem. Dlatego też wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni oraz odebrali dyplom z rąk ks. Proboszcza Rafała Dettlaffa.

Ponadto spotkanie miało swój drugi akcent, albowiem zostało połączone z małym balem „Wszystkich Świętych” – w przeddzień tego święta (1 listopada), obchodzonego bardzo uroczyście w naszej Ojczyźnie. Dzieci zostały zaproszone do przebrania się w jednego z polskich świętych z uwidocznieniem biało-czerwonych barw narodowych. Wśród zaprezentowanych polskich świętych pojawili się m.in. św. Jan Paweł II, św. Jadwiga, św. siostra Faustyna Kowalska czy św. Maksymilian Maria Kolbe. Całe wydarzenie przebiegło w miłej, radosnej i rozśpiewanej atmosferze. Bardzo dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie, zarówno dzieciom, jak i rodzicom (opiekunom). GRATULUJEMY  :) :) :)

Nagrodzone figurki, będzie można oglądać w Szkole, w klasie nr 113 do 12 listopada, podczas przerw lekcyjnych. ZAPRASZAMY!

Zdjęcia: Kasia Klawikowska

ks. Artur