13 listopada 2021

WYJAZD DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

Parafialny wyjazd do Gdańska

WYJAZD DO MUZEUM II WOJNY SWIATOWEJ W GDAŃSKU

W czwartek 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości 30-osobowa grupa parafialna udała się do Gdańska na wyjazd patriotyczny do Muzeum II Wojny Światowej. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od modlitwy za Ojczyznę i śpiewu pieśni patriotycznych. Następnie po wystawach poświęconych heroicznej walce naszego narodu oprowadzał nas przewodnik - pani Hanna Biziuk, która z pasją przybliżyła uczestnikom wycieczki często nieznane fakty. Następnie uczestnicy wycieczki mieli okazję zjeść "pyszny obiadek" :)  w restauracji. Z pełnymi brzuchami :) udaliśmy się do Kościoła św. Brygidy gdzie mogliśmy podziwiać piękny bursztynowy ołttarz, którego historię przybliżyła pani przewodnik. Ostatnim punktem zwiedzania był pobyt w Europejskim Centrum Solidarności.

Wśród uczestników wyprawy - oprócz dorosłych osób - nie zabrakło najmłodszych, którzy mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o historii naszego narodu. Cały wyjazd był bardzo udany, dopisała nam nie tylko dobra pogoda, ale także dobry humor.

Wdzięczni Panu Bogu za dar wspólnego wyjazdu: Pielgrzymi :)

ZDJĘCIA: Sylwia Wilczewska

ks. Artur