6 grudnia 2021

“Godzina łaski dla świata”

środa, 8 grudnia godz. 12.00-13.00

8 grudnia br., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w "Godzinie łaski dla świata".

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, miała objawić się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech i powiedzieć:

yczę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

Objawienia mimo kultu wiernych zostały w 1971  roku uznane przez Kościół za negatywne (“Nie jest oczywiste, że ma nadprzyrodzone pochodzenie”), jednak w 2000 roku biskup diecezji Brescia, nie unieważniając poprzedniej decyzji, przychylił się do kultu Matki Bożej Róży Duchownej. Oznacza to, że modlitwa do Maryi jako Róży Duchownej jest dopuszczalna, tym bardziej można ją praktykować w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Stąd w wielu kościołach wierni zbierają się na modlitwie. Również w naszym kościele, w środę 8 grudnia od godziny 12.00 do 13.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji. Wszystkich chętnych zapraszamy na modlitwę.