2 stycznia 2022

Nowenna w intencji rodzin

Archidiecezji Gdańskiej

Od 2 stycznia 2022 roku w Archidiecezji Gdańskiej rozpoczniemy nowennę w intencji rodzin. W kruchcie kościoła, na stoliku z prasą umieszczamy "Słowo do rodzin" arcybiskupa Tadeusza Wojdy, zawierające rozważania na 7 kolejnych dni. Przygotowane medytacjea mają być "źródłem inspiracji i osobistych przemyśleń oraz konkretnych wskazań w rozważaniu codziennych sytuacji rodzinnych". Zachęcamy każdą rodzinę do zabrania broszury, a następnie do włączenia się we wspólną nowennę poprzez modlitwę w naszych domach.

Nowenna na którą gromadzimy się w gronie rodzinnym, ma następujący przebieg:
1. Zapalenie świecy i rozpoczęcie wspólną modlitwą (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo), następnie odczytujemy z broszurki fragment Pisma Świętego przeznaczony na dany dzień i chwilę nad nim rozmyślamy.
2. Czytamy rozważanie na dany dzień z tekstów papieża Franciszka i zastanawiamy się w rodzinnym gronie jak to u nas wygląda/ jak wprowadzić usłyszane słowo w życie swojej rodziny.
3. Rozważanie i rozmowę kończymy modlitwą w czasie której każdy wypowie swoje osobiste intencje. Można też na koniec odmówić "Akt zawierzenia rodzin" ze str. 16, lub dziesiątkę różańca.
Zachęcamy do tego, by w czasie nowenny skorzystać ze spowiedzi świętej i w miarę możliwości uczestniczyć w codziennej Mszy Świętej.
Nowennę zakończymy w niedzielę, 9 stycznia na Mszy Świętej we wszystkich parafiach naszej archidiecezji.

W świętym czasie nowenny, w naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkie rodziny naszej parafii. Gorąco zachęcajmy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę!

SŁOWO DO RODZIN można ściągnąć w formie elektronicznej TUTAJ.