16 marca 2024

19 MARCA 2024

PLAN CZUWANIA I ADRORACJI W KAPLICY ŚWIĘTEGO JÓZEFA

19 MARCA 2024

Zawierzenie parafii św. Józefowi:

8.45 - Ks. Proboszcz

9.00 - 10.00 – Nieustający Różaniec

10.00 - 11.00 – Róże różańcowe z Pierwoszyna

11.00 - 12.00 – Róże różańcowe z Mostów

12.00 - 13.00 – Róże różańcowe z Mechelinek

13.00 - 14.00 – Wspólnota Adoracji Najświętszego Sakramentu

14.00 - 15.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci i Wspólnota biblijno-modlitewna ,,Betania"

15.00 - 16.00 – Legion Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego

16.00 - 17.00 – Kręgi Domowego Kościoła i Parafialny Zespół Caritas

* Każda wspólnota rozpoczyna swoje czuwanie od oddania się opiece św. Józefa w akcie zawierzenia, potem odmawia litanię do św. Józefa, a następnie prowadzi czuwanie modlitewne lub adorację w ciszy i milczeniu

* Do modlitwy poszczególnych wspólnot dołączają parafianie i goście.

AKT ZAWIERZENIA WSPÓLNOTY ŚW. JÓZEFOWI

Święty Józefie stojąc przed Tobą w pokorze, przynosimy do Twoich stóp nasze życie, a w nim radości i troski, zwycięstwa i porażki, nadzieje i obawy Do kogo zwrócimy się o pomoc i ratunek? Tobie Ojciec Niebieski powierzył swojego Syna i Jego przeczystą Matkę, dlatego stałeś się Opiekunem i wzorem każdej chrześcijańskiej rodziny. Tobie, Ojcze nazaretańskiego domu, zawierzamy naszą Wspólnotę……………............. Zawierzamy także nasze rodziny: wszystkich ojców, matki i dzieci, młodych i narzeczonych, chorych i samotnych, nasze domy i wszystko, co posiadamy. Do Ciebie się uciekamy i Tobie się powierzamy w tym akcie zawierzenia: Święty Ojcze Józefie, przybądź nam z pomocą, pociesz w naszych smutkach, obawach, troskach i bólach. Oddal od nas grożące nam niebezpieczeństwa Weź pod swoją opiekę nasze dusze i ciała. Twojej przemożnej opiece zawierzamy wszystkich członków naszej wspólnoty i całe nasze życie. Okaż nam, święty Józefie, jak dobry jesteś dla tych, którzy pragną pozostać na zawsze Twoimi wiernymi sługami. Święty Józefie, Ojcze i Opiekunie naszych rodzin oraz naszej parafii, przyczyń się za nami.

MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA

Do Ciebie, Święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach. Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń Świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen

ks. Artur

141 0.070732831954956