O śp. ks. Stanisławie Ziółkowskim

KSIĘGA  KONDOLENCYJNA   DEDYKOWANA  PAMIĘCI

ŚP.  KS. STANISŁAWA  ZIÓŁKOWSKIEGO

PROBOSZCZA PARAFII 

PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W  LATACH  2007 – 2020

 


 
Drogi Księże Stanisławie, niech Bóg przyjmie Cię do siebie, abyś mógł zasiadać tam, gdzie Twoje miejsce. Był Ksiądz najlepszym proboszczem naszej parafii. Życzymy Księdzu, żeby w niebie żyło się tak dobrze, albo i nawet lepiej, niż na ziemi.

Życzą Konrad, Hubert, Asia i Marek Kunc

 

 

Drogi Księże Stanisławie, niech Bóg przyjmie Ciebie do Swojego Królestwa z otwartymi ramionami. Dziękujemy, że z nami byłeś, za Twoje serce, ciepło i empatię dla każdego człowieka. Do zobaczenia.

Grażyna i Henryk 

 

 

Kochany Księże Stanisławie, dziękujemy za Twój uśmiech, każde dobre słowo, za wiarę, którą się dzieliłeś i której byłeś żywym świadkiem. Bóg zapłać.

Paszakowie

 

 

Drogiemu Księdzu Stanisławowi, niech Bóg przyjmie Cię do swojego Królestwa. Dziękujemy Ci 
za Twoją dobroć, za wspaniałe kazania, za Twoją dobroć i wyrozumiałość i uczciwość. Bóg zapłać.

Konopkowie

 

 

Drogi Księże Stanisławie, byłeś wspaniałym  księdzem i człowiekiem. Zawsze uśmiechnięty, pomocny, skracałeś dystans. Znak krzyża czyniłeś z wielką pokorą, ufnością i szacunkiem, z pełną świadomością Jego wartości i mocy. Byłeś wielkim, a zarazem bardzo pokornym człowiekiem. Twoje odejście jest wielką stratą i bólem, Twoje odejście jest jak odejście Przyjaciela. Pamięć o Tobie pozostanie w naszych sercach na zawsze, spoczywaj w pokoju.

Rodzina Świątczak

 

 

Był Ksiądz Najlepszym Darem dla Naszej Parafii. Za pomoc, za zrozumienie, za dar zjednywania ludzi – serdeczne Bóg zapłać. Spoczywaj w pokoju.

            I. Kurdziel z Rodziną

 

 

Bóg zapłać Księże Stanisławie za Twoją kapłańską posługę. Bogu niech będą dzięki, że postawił na mojej drodze życiowej takiego kapłana, jakim Ty byłeś księże proboszczu. Swoją postawą, osobą i sposobem w jaki służyłeś Panu Bogu. Pokazywałeś nam, Twoim parafianom jaki powinien być chrześcijanin, jak powinien postępować człowiek wierzący w Boga Jedynego. Byłeś dla mnie wzorem prawdziwego kapłana, wierzącego sługi Bożego. Wierzę, że Pan Bóg przygotował dla Ciebie, Księże Stanisławie, mieszkanie w niebie i mam nadzieję, że się kiedyś tam spotkamy. Spoczywaj w pokoju oglądając Chwałę Bożą.

            Krystyna Sztygiel

 

 

Drogi Księże Stanisławie, byłeś wielkim człowiekiem, nie sposób wymienić wszystkiego, co uczyniłeś, więc dziękuję w imieniu całej mojej Rodziny. Spoczywaj w pokoju.

            Rodzina Kowarów

 

 

Drogi Księże Stanisławie, dziękujemy Ci, że byłeś wśród nas, za Twoją posługę, za dobroć i umiłowanie bliźnich, że byłeś dobrym pasterzem i człowiekiem.

            Barbara i Stanisław L.

 

 

Serdecznie dziękuję za wszystko. Szczęść Boże.

            Bożena Klein z rodziną

 

 

Dziękujemy za posługę kapłańską. Byłeś wspaniałym kapłanem. Dziękujemy

            Piotr K. z Rodziną

 

 

Nieoceniony, dobry, wrażliwy kapłanie… Dziękujemy za wszystko. Spoczywaj w pokoju.

            Rodzina Bullmann - Chabowskich z Misią

 

Drogi Księże Stanisławie zostawiłeś ogromny smutek, żal. Byłeś bardzo dobrym proboszczem, szlachetnym człowiekiem. Serdeczne Bóg zapłać za całe dobro, jakie wniosłeś dla naszego kościoła. Spoczywaj w spokoju. 

            Barbara Pienczke z rodziną

 

 

Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Dziękujemy.

            Alicja, Julita

 

 

Drogi Księże Proboszczu. Byłeś dla nas wszystkich przecudowną osobą. Pomimo trudnych chwil, choroby czy złego samopoczucia zawsze byłeś uśmiechnięty i zarażałeś uśmiechem wszystkich wokół. Dla naszej rodziny szczególnie zapadłeś w pamięć. Kiedy miałam trudną sytuację w rodzinie, pierwsze co, to pojechałam do kościoła i udałam się do ciebie. Przyjąłeś mnie z czułością godną samego Pana Jezusa. Twoja droga, jedna z różańcowych bohaterek.        

Oliwia

 

 

Drogi Księże Proboszczu. Dziękujemy Tobie za wszystkie lata, kiedy byłeś z nami, wspierałeś słowem, modlitwą, to co zrobiłeś dla nas, dla naszej Rodziny. Ochrzciłeś naszych synów, przygotowałeś młodszego syna do pierwszej komunii świętej. Zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Dziękujemy.

            Rodzina Klein z Mostów

 

 

Drogi Księdzu Pączusiu. Dziękuję za wszystkie msze, kolędy, rozmowy. Dziękuję za pokazanie i zachęcanie do wiary.

            Pączuś z czekoladą i wisienką ;)

 

 

Drogi nasz Przyjacielu. „Wszystko w rękach Boga” – mówiłeś. Choć tak trudno pogodzić się z Twoim odejściem i tak żal, wierzymy, że dobry Bóg przytula Cię teraz do Swego Serca, że nie ma już bólu i cierpienia, że jest już radość i wytchnienie. Dziękujemy za Ciebie, za Twoje dobre serce, bezinteresowność, dobre słowo, czas, uwagę, uśmiech, który z nami zostanie na zawsze. Dziękujemy za Chrzty Święte naszych dzieci i wnuków, za Komunie Święte, za Bierzmowanie, za sakramenty małżeństwa naszych córek i za całe dobro, którego doświadczyliśmy od Ciebie. Będziemy tęsknić…

            Z modlitwą Rodzina Kruszyńskich

 

 

Drogiemu Księdzu Stanisławowi ostatnie pożegnanie. Odszedłeś tak niespodziewanie. Wypełnienie pustki, którą po sobie zostawiłeś wydaje się wręcz niemożliwe. Na zawsze będziesz w naszych sercach i pamięci. Wiemy, że jesteś teraz w lepszym miejscu i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli się spotkać. Z Panem Bogiem.

            Joanna i Piotr Konopka

 

 

Kochany Nasz Księże Stasiu. Dziękujemy za to, że 9 lat temu powitałeś nas tutaj jak wspaniały, kochany, otwarty Tato… Zawsze z uśmiechem i dobrym słowem, zawsze z n Nami i przy nas, gdy potrzebowaliśmy. Twoje serce tak wielkie, że pomieściło wszystkich. Czekaj na Nas tam w niebie.

            *

 

 

Drogi Księże Stasiu! Nasz kochany Stanisławie! Dziękujemy Ci, ja i cała moja rodzina za Twą dobroć, serce, wielkie świadectwo wiary prawdziwej, za otwarcie nam oczu i serca na Słowo Boże! Dziękujemy, że Kościół był zawsze otwarty, że zawsze można było przyjść po pomoc. Niech Cię Bóg weźmie do Swego Domu! Przygotuj tam i dla nas miejsce. 

Do zobaczenia w Domu Ojca. Ala Klicka z Rodziną

 

 

Drogi, kochany Księże Stasiu!

Cała nasza rodzina dziękuje Ci za dar dobrego słowa wobec każdego człowieka. Nikogo nie odtrącałeś. Byłeś dla nas wszystkich i każdego z osobna. Mamy nadzieję, że tam w domu Ojca pędzisz na swoim rowerze i już nigdy się nie przewrócisz. Już nigdy bólu, samotności. Dziękujemy za Twoją miłość. Módl się za nami. Kochamy Cię. Do zobaczenia.

Ania, Martusia, Wojtek i babcia Ania Wojtunikowie

 

 

Drogi Księże Stanisławie, dziękuję za Twoją ogromną cierpliwość. Cieszę się, że Cię poznałam. Żałuję, że tak późno.

Magda Harlak-Janczewska, Ryszard Harlak

 

 

Ukochany Księże Stanisławie. Dziękuję Bogu za dar Twojego życia. Dziękuję, że postawił Cię na mojej drodze. Dziękuję, że kształtowałeś moją wiarę. To dzięki Tobie – Bóg zaczął być istotny w moim życiu. Dziękuję za pokazanie piękna przyrody, Kaszub, prostoty życia. Dzięki Tobie ukształtowały się moje wartości życiowe, którym jestem wierna do dziś. Dziękuję za Twoje ciepłe słowa, serdeczność, prostolinijność. Dziękuję za autentyczność, spójność w mowie i czynie. Jesteś dla mnie wzorem chrześcijanina. Na zawsze pozostaniesz w moim sercu i mojej rodzinie.

Laura, Beata (Czerlinek), Przemek, Bartek, Wiktor, Laura

 

 

Ks. Stanisław Ziółkowski – nasz wspaniały przewodnik duchowy. Dziękujemy, że z nami byłeś.           Michał i Wiesia Ryngwelscy

 

 

„Bóg dał i zabrał” Taka była Jego wola. 

Dziękujemy za świętego Kapłana. On wlał w nasze serca Iskrę Nadziei byśmy służyli prawdzie. Wielki ból, ale niech Matka Boża wprowadzi Go na łono, gdzie mieszka Bóg.

Wiktoria Śliwińska

 

 

„Bóg dał i zabrał” Żegnamy Cię Księże Stanisławie.

Teresa i Marian P.

 

 

Niezapomniany pasterzu, człowieku, który byłeś prawdziwie ludzki, bo życzliwy i miłosierny

Będzie nam brakowało Twoich modlitw i kazań. Spoczywaj w pokoju.

Rodzina Kowarów, Mosty

 

 

Z całego serca dziękujemy Tobie Dobry Księże Proboszczu, za mądrość, za dobroć, za pasję, 
za zaangażowanie, za nie zniechęcanie się i wiarę w człowieka… Odpoczywaj w pokoju.

Rodzina Kłosików

 

 

Dziękuję za Boże wsparcie i dobre słowa, które podtrzymywały mnie na duchu. Serdeczne Bóg zapłać.

Janusz z Gdyni

 

 

Drogi Księże Stanisławie. Z serca dziękuję Ci za Twoją modlitwę, za Twoją serdeczność i poszanowanie każdego człowieka. Dziękuję za sakrament małżeństwa mojej córki i za sprawowanie mszy w intencji mojego zmarłego męża. Spoczywaj w pokoju.

Gabrysia Szemrowicz

 

 

Dziękuję panu Bogu za Księdza Stanisława, za jego dar powołania i posługę kapłańską pełną oddania i poświęcenia. Dziękuję Księże Stanisławie za Twoje kierownictwo duchowe, za otwarte serce na potrzeby ubogich i prowadzenia nas w Parafialnym Zespole Caritas, za Twoją życzliwość, serdeczność, uśmiech.

Z pamięcią modlitewną – Barbara

 

 

Księże Proboszczu Stanisławie. Byłeś nam przewodnikiem po różnych pielgrzymkach w Polsce, pomagając nam pogłębiać w ten sposób wiarę. Zakończyłeś swoją życiową pielgrzymkę. Niech Dobry Bóg przyjmie Cię do Wiecznej Radości.

Genowefa i Stanisław Nowakowie z Rewy

 

 

Wspaniały kapłan, prawdziwy świadek Chrystusa, piękny człowiek. Boże, dziękuję Ci za tak wspaniałego pasterza naszej parafii. Księże Stanisławie, dziękuję za piękne świadectwo prawdziwego męstwa i pokory, po prostu dzięki, że byłeś. Spoczywaj w pokoju. 

Do zobaczenia w domu Ojca. Rodzina Grabowskich

 

 

Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi Stanisławowo Ziółkowskiemu z wyrazami wdzięczności za wzór prostej pobożności prowadzonej przez lata pobytu w Parafii Pierwoszyno do Pana Boga. 

Requiescant In pacem.

Barbara, Jan, Wojciech i Przemysław, Maria, Łucja Kędzierscy

 

 

Księże Proboszczu Stanisławie, byłeś człowiekiem o wielkiej skromności, prawości, wzorem pracowitości. Pomimo ciężkiej i długiej choroby, do końca angażowałeś się w modernizację i remont kościoła. Byłeś zawsze uśmiechnięty, otwarty na potrzeby swoich parafian, do końca oddany służbie duszpasterskiej. Kochałeś ludzi. Twoje kazania o głębokiej treści religijnej, przepiękne msze dla dzieci, pielgrzymki rowerowe i autokarowe, na zawsze pozostaną w naszych sercach. Dziękuję Panie Boże, że postawiłeś na mojej drodze życia tak wspaniałego kapłana. Pokój Jego duszy.

Kazimiera i Adam Pieleccy z Mostów

 

 

Dziękuję Panie Boże, że postawiłeś na naszej drodze życia tak wspaniałego, skromnego, dobrego kapłana Stanisława, Proboszcza parafii Pierwoszyno. Zawsze będziesz w naszej pamięci i sercach. Spoczywaj w pokoju wiecznym.

Elżbieta Zagajewska z rodziną

 

 

Kochany Proboszczu, Przyjacielu, dziękujemy Ci za każdy dzień, za uśmiech, głoszone słowo Boże, wsparcie, empatię, za pomoc w trudach dźwigania krzyża. Będzie nam Ciebie brakowało… 

Do zobaczenia

Ania, Krzysztof, Adaś i Monika „Hajduczki”

 

 

Kochany Proboszczu, przyjacielu, po prostu Księże Stasiu – tak o tobie mówiliśmy, dziękuję że byłeś moim proboszczem, to wielkie szczęście i zaszczyt… Miej nas w swojej opiece, będzie nam pusto bez Ciebie.

Rodzina Zarach

 

 

Dziękujemy Ci Księże Stanisławie za Twą posługę w naszej parafii, za Twoją życzliwość, za czas, który nam poświęcałeś, za Twój uśmiech, za naszą „Betanię”, gdzie przybliżałeś nam słowa Pisma świętego. Odszedłeś od nas, bo taka była wola Boża, z którą musimy się pogodzić. Smutno nam bez Ciebie, ale pocieszamy się tym, że jesteś już szczęśliwy, bo wierzymy że Pan przyjął Cię do swego Królestwa i że czuwasz nad nami. Ciesz się tym szczęściem, czuwaj nad nami.

Jerzy i Zofia Prychoda

 

 

Kochany Księże Stanisławie – na zawsze zostaniesz w naszych sercach.

Marianna i Bogdan Meger

 

 

Drogi Księże Stanisławie. Dziękujemy Tobie, że byłeś z nami przez te wszystkie lata swojej kapłańskiej służby w naszej wspólnocie. Pozostaniesz w naszej pamięci jako wzór dobroci, mądrości i wielkiej miłości do Pana Boga i bliźniego. Poprzez Twoje Słowo Boże nauczyłeś nas, jak z pokorą przyjmować wolę Pana i zrozumieć łaskę i dar, jakim jest powołanie. Spoczywaj w pokoju. 

Siostra Agata Marszał z Rodzicami

 

 

„Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, którą dzieli się z innymi”. 

Dziękuję za wspólne spotkania na modlitwie i przy kawie, za wartościowe rozmowy o wierze i życiu, i o błahych sprawach, za zaufanie, za służenie dobrą radą i wsparcie w chwilach zwątpienia, za modlitwę. Spoczywaj w pokoju.

Madzik

 

 

Wielki żal, że już się nie spotkamy w kościele. Bóg zapłać za tak owocną pracę kapłańską w naszej parafii.

Małgorzata, Marta i Andrzej Bartuś

 

 

Z głębokim żalem żegnamy Cię Księże Stanisławie. Na zawsze zostaniesz w naszych sercach i pamięci, jako nasz duszpasterz i przyjaciel.

Ewa, Henryk Kierzka i dzieci: Alicja, Adrian, Norbert

 

 

Ksiądz Stanisław – wielki w swojej skromności człowiek! Wzór kapłana i proboszcza! Dziękuję za każde niedzielne kazanie, które głosiłeś – tak proste i niezapomniane. Żegnaj Księże Proboszczu.

Małgorzata Matys z Rodziną

 

 

Dziękujemy za Wspaniałą Posługę Kapłańską

Jaszczewscy

 

 

Serdeczne podziękowania dla mojego ukochanego Kapłana, Księdza Stanisława, za troskę i wsparcie, gdy byłem w duchowej rozsypce.

Antoni

 

 

Kiedy odmawiam różaniec, w każdej tajemnicy umiem podziękować za posługę Księdza Stasia. Szczególnie bliska memu sercu jest tajemnica światła. W pierwszej tajemnicy dziękuję za każdy udzielony przez Księdza Stasia chrzest. W drugiej dziękuję za jego miłość do Matki Bożej. W trzeciej dziękuję za przybliżanie Królestwa poprzez jego kazania i uzdrowienie duszy poprzez spowiedź świętą. Myślę, że wielu doznało łaski uzdrowienia duchowego. W czwartej tajemnicy dziękuję za jego powołanie do kapłaństwa. W piątej jestem wdzięczna za każdą udzieloną Komunię świętą. Troje moich dzieci poprowadziłeś do tej cudownej chwili, do Pierwszej Komunii Świętej. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

Helena

 

 

Kochany Księże Stanisławie. Dziękujemy Ci za każde dobre słowo, za troskę i opiekę nad nami. Każda pielgrzymka z Tobą była ucztą dla naszych serc. Idąc z feretronami wiedzieliśmy, że zawsze  będziesz na nas czekał przy kościele, aby nas serdecznie przywitać. Teraz jesteś u Boga w niebie i na pewno z uśmiechem i dobrą kawą czekasz na nas. Opiekuj się nami i niech każda nasza następna pielgrzymka do Wejherowa, będzie żywym pomnikiem pamięci o Tobie. Nigdy o Tobie nie zapomnimy.

Twoja najwspanialsza młodzież od feretronów

 

 

Księdzu Stanisławowi Ziółkowskiemu – naszemu wspaniałemu przewodnikowi duchowemu, że z nami byłeś i nas wspierałeś.

Rodzina Denc

 

 

Smutno nam bardzo, że już Cię nie spotkamy w kościele. Dziękuję, że byłeś z nami. I dziękujemy za wspólną pielgrzymkę rowerową.

Rodzina Chojka

 

 

Drogi Księże Stanisławie, serdecznie dziękujemy, że wszystko, co robiłeś było najwyższej jakości: począwszy od Mszy Świętej, po czekoladę dla dzieci na Mikołajki.

            Mariola z rodziną oraz Paulina z rodziną

 

 

Drogi Księże Stasiu, dziękujemy Ci za piękne świadectwo wiary, które dawałeś swym życiem

            Basia Czapczyńska z rodziną, Hildegarda Kosińska

 

 

Drogi Księże Proboszczu Stanisławie, którą zawarliśmy przez Ojca Leona. 

Spoczywaj w pokoju

 

 

Ludzie, którzy swoim życiem i postępowaniem, a także dobrocią serca i wyrozumiałością dla ludzkich słabości, wpisali się w pamięć tak mocno, jak nasz ukochany zmarły ks. Proboszcz Stanisław Ziółkowski, na zawsze pozostają wśród nas. Obyśmy wszyscy potrafili żyć tak, żeby patrząc na nas z domu Pana Naszego, był z nas dumny. Spoczywaj w pokoju.

            Rodzina Barankiewicz z mamą Jadwigą

 

 

Drogi Księże Proboszczu Stanisławie. Dziękujemy Bogu, że pozwolił nam spotkać na naszej drodze tak wspaniałego księdza. Bardzo dziękujemy za wieloletnią opiekę duszpasterską – niepowtarzalną. 

Na zawsze zostanie Ksiądz w naszych sercach.

            Wdzięczni parafianie Zofia i Kazimierz Mróz z Rodziną – Mosty

 

 

Drogi Księże Proboszczu. Dziękuję za wszystko, bez Ciebie nie byłbym tym, kim jestem i nie byłbym tu gdzie jestem. Pomagać Tobie przy Ołtarzu naszego Pana było dla mnie zaszczytem Przepraszam, że nie zawsze sprostałem Twoim prośbom i oczekiwaniom.

            Do zobaczenia w Domu Pana – Adam

 

 

Drogi Księże. Chcę podziękować za każde dobre słowo, dzięki któremu mogłam wierzyć, że pomimo upadków w moim życiu, jestem ciągle dzieckiem Miłosiernego Boga.

            Z Panem Bogiem – Dorota

 

Bóg zapłać za posługę duszpasterską w naszej parafii. Nie zapomnimy, pamiętamy.

            Rodzina Paszke

 

 

Księdzu Stanisławowi dziękuję za spotkania, słowa otuchy i świadectwo Chrystusowego Kapłana oraz za pamięć, tak często wyrażaną w modlitwie oraz życzeniach.

            Katechetka Maria z Rodziną

 

 

Drogi Księże Stanisławie dziękujemy za wieloletnią posługę, którą Ksiądz sprawował w naszej parafii. Za głoszone Słowo Boże, piękne homilie, spokój jaki od Księdza emanował, ale przede wszystkim za wszystkie Eucharystie celebrowane z wielkim namaszczeniem, dzięki którym czuło się obecność naszego Pana Jezusa Chrystusa. Bóg zapłać. Na zawesze pozostanie Ksiądz w naszej pamięci.

            Rodzina Gabor – Mosty

 

 

Kochany Księże Stanisławie, Braciszku, jak mówiłam do Ciebie zawsze będziesz w moim sercu i moich bliskich. Uśmiechnij się do nas i poleć nas wszystkich Bogu.

            Jolanta Wanat

 

 

Kochany Księże Stanisławie – chciałam podziękować za każdy uśmiech, za każde dobre słowo, za poświęcenie naszej rodziny Matce Przenajświętszej, za poświęcenie figury Matki Bożej w naszym ogrodzie, za ochrzczenie wnuka w Wielką Sobotę 2019 roku, za wszelkie dobro, modlitwę i wielkie serce – będziemy tęsknić.

            Mariola i Piotr Andryszczak z Mostów

 

 

Kochany Księże Stanisławie – dziękujemy za każdy uśmiech, wszelkie dobro, każde słowo zainteresowania i wsparcia. Dziękujemy, że z nami byłeś. 

            Rodzina Georgiev

 

 

Kochany Księże Stanisławie. Dziękuję, że byłeś, jesteś i pozostaniesz w naszej pamięci. Dziękuję za każdą mszę, każde słowo, Twój serdeczny uśmiech. Dziękuję Bogu za tak wspaniałego Proboszcza.

            Gabriela Korczewska – Mosty

 

 

Drogi Księże Stanisławie, dziękujemy za Twą posługę w naszej parafii, za głoszone Słowo Boże, za sakramenty święte. Za każde dobre słowo, za uśmiech. Za wszelkie dobro, które nam wyświadczyłeś na większą chwałę Bogu. My już wiemy, że odszedłeś na krótką chwilę…

            Rodzina Muża z Mechelinek

 

 

Z ogromnym smutkiem żegnamy nieodżałowanego naszego księdza Proboszcza Stanisława. Jesteśmy wdzięczni za 15 lat posługi w naszej parafii – za ogromne oddanie parafianom i tej świątyni – za wszelkie dobro, które uczynił. Serdeczne Bóg zapłać. Straciliśmy nie tylko wspaniałego kapłana, ale duchowego przewodnika, przyjaciela – wspaniałego gospodarza zatroskanego o wspólnotę parafialną. Trudno pogodzić się z tak wielką stratą.

            Bożena, Marek Mikiccy

 

 

Ks. Stanisławie! Drogi nasz Przyjacielu jesteśmy Ci wdzięczni za wprowadzenie do wspólnoty wiernych w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. Staliśmy się rodziną chrześcijańską dzięki opiece, jaką nas otoczyłeś. Przygarnąłeś obojętnych i ogarnąłeś ramieniem z miłością. Bogu niech będą dzięki. Smak kawy pozostanie zawsze na wspomnienie wielu pięknych rozmów. Pozdrowienie, jakie przekazywałeś nieobecnym i troska o tych starszych w rodzinie. Wdzięcznie prosimy o modlitwę za tych, którzy przybędą za Tobą.

            A.R.S. i nasza mama

 

 

Ja chciałem Księdzu Stanisławowi powiedzieć dziękuję za pierwszą Komunię. Lecz dziękuję teraz, gdy już nigdy go nie spotkam. Będę dziękować modlitwą i pamięcią. Wyrazy współczucia dla rodziny.

            Karol – uczeń szkoły w Mostach

 

 

Dziękuję za dobre słowa, błogosławieństwo. Niech Bóg ma Cię w opiece.

            *

 

 

Kochany Braciszku, nie wiem jak wypełnię pustkę w moim sercu, które pękło na pół. Na zdjęciu uśmiechasz się, ja wiem, że już nic Cię nie boli, ale wolałabym, żebyś był z nami nie tylko w myślach. Niech Bóg łaskawy przyjmie Ciebie.

            Siostra Maryla

 

 

Z głębokim żalem żegnamy Cię Księże Stanisławie, dziękując za głoszone Słowo Boże 

i za dobre serce.

            Rodzina Dombrowskich

 

 

Kochany Księże Stanisławie, dziękuję za Twoją serdeczność, uśmiech i dobre słowo, za to że mogłam Księdza poznać, będziemy pamiętać.

            Anna, Tomek z dziećmi

 

 

Żegnamy kochanego proboszcza ks. Stanisława z wielkim bólem serca

            Tadeusz, Małgorzata Nowaccy

 

 

Być dobrym jak chleb, to zadanie uczniów Chrystusa. „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami Moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie”. Ks. Stanisław chciał być dobrym Pasterzem na miarę samego Chrystusa.

            Nina Hajduk

 

 

W imieniu mieszkańców Gminy Kosakowo, a w szczególności parafian z kościoła w Pierwoszynie pw. Podwyższenia Krzyża Świętego pragnę podziękować za dotychczasową posługę. Księże Stanisławie proszę przyjąć wyrazy najwyższego uznania za wkład w rozwój parafii w Pierwoszynie. Jako mieszkańcy Gminy Kosakowo zawsze będziemy Ciebie miło wspominali. Będzie nam brakowało Twojego ciepła, serdeczności, coniedzielnych mszy oraz spotkań i wielu rozmów. Dziękuję za wszystko. Spoczywaj w pokoju.

            Wójt Gminy Kosakowo – Marcin Majek

 

 

Dziękuję Panu Bogu, że mogłam spotkać na swojej drodze Księdza – wspaniałego kapłana i człowieka. W moim sercu Ksiądz zostanie na zawsze. Dziękuję… Do zobaczenia…

            Agnieszka Pawlak

 

 

Dziękuję za dobre rady, serdeczność, zrozumienie. Dziękuję za kapliczkę Matki Boskiej Gromnicznej. Będziemy się modlić przy niej.

            Alina Marchel

 

 

Księże Stanisławie, dziękuję Tobie za Twoją posługę i kapłańskie poświęcenie, że ciągle byłeś dla ludzi. Dziękuję Ci za to, że przygotowałeś mnie do I Komunii Świętej posługując jako wikariusz w Gdańsku-Brzeźnie (1998). Również za to, że w tej parafii, której byłeś Proboszczem mogliśmy razem z braćmi (w tym Mateusz Grabowski) przyjąć posługę akolitatu. Za wszystkie chwile wielkie dzięki. Z darem modlitwy i komunii

            Kl. Daniel Trochowski

 

 

Drogi Ojcze Stasiu! Dziękuję Ci za wszystko, co dobrego zrobiłeś dla mojej rodziny i parafii. Zawsze zostaniesz w naszej pamięci. Naszym mottem na dalszą drogę życia będą słowa – motto z prymicyjnej Mszy.

            Parafianka z mężem – Krystyna i Aleksander Szaposznikow

 

 

Dziękuję Ci drogi Księże Stanisławie, za Twoje dobre słowo, za chrzest, bierzmowanie moich córek, za wzruszające kazania, na których niekiedy poleciała mi łezka, za piękne pożegnanie mojej mamy, taty. Również dziękuję Tobie za niezapomnianą pielgrzymkę rowerową do Swarzewa. Mile wspominam miłe pogawędki, kiedy Cię Ojcze spotkałam podczas spaceru. Zapewniam, że na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

            Rodzina Mielke

 

 

Drogi Ks. Proboszczu, nasz sąsiedzie. Dziękujemy Ci za czas spędzony z nami. Spoczywaj w pokoju.

            Rodzina Dobrzyńskich

 

 

Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani rozum ludzki pojąć nie może, jakie rzeczy Bóg przygotował w niebie dla tych, którzy Go miłują. Kochany Księże Stasiu, roweru Ci życzymy i pięknych tras z Bogiem.

            M.D.P. Marcinkowscy

 

 

Za wszystko, co uczyniłeś dla nas wielkie Bóg zapłać, będzie nam Ciebie brakowało.

            Z Bogiem – Hildegarda Kosińska

 

 

Drogi Księże Proboszczu dziękujemy za wszystko, za dobre słowa, za serdeczność, zrozumienie, za to że byłeś dla nas przykładem, jak można bezinteresownie kochać drugiego człowieka. Będziemy tęsknić. Do zobaczenia u Pana Boga.

            Iza Łagosz z rodziną

 

 

Składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Ks. Stanisława.

Kochany Księże Stasiu, chociaż odszedłeś do Domu Pana, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci jako Kapłan niosący radość, uśmiech, miłość Chrystusa. Twoje kazania, opowiadania skierowane do dzieci i nie tylko, zmuszały do pozytywnej refleksji nad wiarą. Zwracałeś się do nas ze szarością, jak do przyjaciół. Braliśmy udział w pielgrzymkach rowerowych, których byłeś organizatorem. W niewymuszony sposób uczyłeś nas przyjaźni z Chrystusem Dobrym Pasterzem. Bogu niech będą dzięki, że stanął Ksiądz na naszej drodze i dał nam świadectwo wiary pięknego Bożego życia. Pozostawiasz wielki smutek i tęsknotę w sercach. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

            Rodzina Sobisz

 

 

Kochany Księże Stasiu, dziękujemy Ci za dobre słowa, którymi nas karmiłeś, za wspólne pielgrzymowanie, za Twój uśmiech, którym obdarzałeś każdego napotkanego. Przede wszystkim dziękujemy za wspólne Eucharystie i Komunie święte. Mieliśmy nadzieję, że zdążysz jeszcze udzielić ślubu Marcie i Julii, szkoda, ale spotkamy się u Pana Boga.

            Tęsknimy – Rodzina Luniak

 

 

Dziękuję Ci Panie Boże, że na mojej drodze życia dałeś mi poznać tak dobrego Księdza Stanisława, który przybliżał nam Twoje nauki. Niech teraz pomaga nam w tej ziemskiej drodze z góry. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. Bóg zapłać.

            Jola Zaprzalska

 

 

Dziękuję za dobre przygotowanie do Komunii, za wszystkie nauki. Dziękuję też za ochrzczenie mnie i za wszystko, co ksiądz Stanisław zrobił.

            Gabrysia Bieniek

 

 

Ogromnie dziękuję i wdzięczna będę do końca życia za każde dobre słowo, za udzielenie ślubu, za ochrzczenie obu córek oraz przygotowanie ich do I Komunii Świętej. Wszystkie nauki nieocenione! Dzięki kochanemu Ks. Stanisławowi nie była ani jedna msza święta taka, jak poprzednia, każdy dzień był prawdziwym i piękny Darem Pana, każdy sakrament wielką i świadomą świętością. Codzienne życie i zwykłe czynności były niesamowicie ważne i potrzebne, bo z Bogiem. Dziękuję i wdzięczność się nie skończy. Niech świętuje i raduje się teraz już z Panem Bogiem bez bólu i cierpienia! Już tęsknimy strasznie!

            *

 

 

Byłeś najlepszym Wujkiem na świecie.

            Julianna, Gosia, Marek, Arek

 

 

„Z Chrystusem wszystko ma sens, nawet cierpienie i śmierć”. Będzie mi Ciebie brak.

            Magdalena Pawłowicz

 

 

Księże Stanisławie. Byłeś wzorowym kapłanem i wspaniałym człowiekiem. Dziękujemy za wszystkie lata posługi kapłańskiej. Spoczywaj w pokoju, a u tronu Boga wypraszaj nam potrzebne łaski.

            Wdzięczni B.W. Galikowscy

 

 

Kochany Księże Stanisławie. Byłeś i pozostaniesz dla Naszej Rodziny cudownym Przyjacielem, wspaniałym Doradcą w trudnych chwilach. Zawsze radosny, nigdy się na nic nie skarżyłeś, zawsze zabiegałeś o dobro innych. Dziś z wielkim smutkiem żegnamy Ciebie, ale nie tracimy wiary – wierzymy jeszcze bardziej. Dziękujemy Bogu, że choć tak krótko, byłeś na naszej drodze życia. 

            Rodzina Mikulskich: Bożena, Maurycy, Lidia, Maria i Magdalena

 

 

Księże Stanisławie! Brak mi słów, za co mogę Ci podziękować. Za to, że jestem, kim jestem. Za te wszystkie nauki, które sprawiły, że zbliżyłam się do Pana Boga. Ja, a co za tym idzie, moja rodzina. Że nie odpuściłam i jestem cały czas w wierze. To jest Twoja zasługa. Za wszystko, Bóg zapłać. Dziękuję Ci za wszystko w imieniu swoim, moich dzieci, męża Jacka.

            Rodzina Dias: Iwona, Jacuś, Weronika, Mikołaj i Filip

 

 

Księże Stanisławie. Byłeś cudownym człowiekiem, zawsze martwiłeś się o kościół i całą parafię. Kochałeś wszystkich, a oni Cię. Mimo Twojej choroby nadal byłeś silny i się nie poddawałeś. Przygotowałeś nas do I Komunii Świętej, za co bardzo Ci dziękujemy. Kochamy Cię całym sercem i będziemy o Tobie pamiętać.

            Wiktoria Handerska, Klaudia Klein

 

 

Drogi Księże Proboszczu, dziękujemy za wszystko, że mogliśmy z Tobą przeżyć te wspaniałe lata, spotykając się w Kościele. Dziękujemy za uśmiech i życzliwość, za dobre słowa. Niech Bóg będzie z Tobą.

            Rodzina Sicha z Mostów

 

 

Drogi Księże Stanisławie. Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o Twojej śmierci, która to napełniła nasze serca smutkiem i bólem. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że właśnie Ciebie postawił na naszej drodze przewodzenia duchowego. Pragniemy Ci podziękować za każdy uśmiech, każde Słowo Boże, jak i te wypowiedziane podczas zwyczajnego spotkania. Prosimy Cię Księże Stanisławie o wstawiennictwo u naszego Boga za nami, ufamy, że spotkamy się tam kiedyś wszyscy. Bóg zapłać. Spoczywaj w Pokoju.

            Rodzina Snopek z Pierwoszyna

 

 

Dziękujemy Ci Boże za wspaniałego Kapłana. Księże Stanisławie módl się za nas, wspieraj nas. Dziękujemy -           Kasia, Marcin, Antek Jaszczuk z Mostów

 

 

Dziękujemy Ci Księże Stanisławie, że byłeś z nami. Na zawsze w naszej pamięci.

            Bożena i Darek

 

 

Księże Proboszczu Stanisławie. Dziękujemy Ci za wszystkie nauki, które głosiłeś. Były niezwykle pouczające. Amelia dziękuje za figurkę Matki Bożej. Dziękujemy za to, że byłeś wzorem do naśladowania dla nas wszystkich. Może Pan pozwoli, że się spotkamy.

            Rodzina Dobrowolskich

 

 

Kochany Księże Stasiu, byłeś dla nas więcej niż przyjaciel, będzie nam Ciebie brakowało. Dawałeś nam przykład pokory i mądrości Bożej. 

            Przyjaciele z Sopotu

 

 

Od dziesięciu lat korzystałem corocznie przez dwa tygodnie z gościny u śp. Księdza Stanisława. Ostatnie dwa lata były już widocznym zmaganiem się z chorobą. Podziwiałem spokój i równowagę ducha, z jaką Ksiądz Stanisław znosił chorobę. Wyjazdy do lekarza, zabiegi, były niejako włączone w program intensywnej wciąż pracy duszpasterskiej. Przesyłając drogiej mi Parafii Pierwoszyńskiej wyrazy żalu po odejściu do Pana takiego Duszpasterza, życzę, by Następca w godny sposób prowadził dzieło śp. Księdza Stanisława. Z modlitwą za Zmarłego i za całą Parafię – żywych i umarłych.

            o. Leon Knabit OSB, benedyktyn, mnich tyniecki

 

 

Drogi Księże Proboszczu, dziękujemy Ci za to, że byłeś z nami przez tyle lat. Za to, że potrafiłeś mimo swej choroby, być otwartym na wszystkie sprawy dziejące się w parafii, na chorych i potrzebujących. Byłeś wspaniałym Księdzem i z ogromnym żalem żegnamy Cię.

            Rodzina Purskich

 

 

Drogi Księże Proboszczu na zawsze pozostaniesz w pamięci mojej Rodziny, jakim byłeś wspaniałym Człowiekiem, Kapłanem, w tejże parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża w Pierwoszynie.

            Katarzyna Woźniak

 

 

Drogi Księże Stanisławie. Bóg zapłać, że Pan postawił Ciebie na mojej drodze. 

Do zobaczenia w Domu Ojca - Małgorzata Sutor

 

 

Co Cię spotkało, to nas nie minie. Ty jesteś w domu, my na gościnie.

            Dorota Grzechnik, Mosty

 

 

Serdeczne podziękowanie za pomoc, którą mi okazałeś, gdy byłem w potrzebie, Księże Stanisławie.

            Wiesław Jabłoński

 

 

Otrzymaliśmy przykazanie, byśmy się wzajemnie miłowali.

Księże Stanisławie, przez ostatnie 15 lat wiele wzajemności w postaci pomocy, wsparcia, wspólnych spotkań i dobrych słów od Księdza otrzymaliśmy. Za wszystko dziękujemy. Dziękujemy naszemu Bogu za to, że dane było nam należeć do Parafii, którą Ksiądz Stanisław się opiekował. Odpoczywaj w Pokoju Księże Proboszczu i módl się za nami.

            Rodzina Gwit

 

 

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.

Będę tęsknić - Alicja Wajda, lat 9

 

Księże Stanisławie, miej nas w opiece z nieba.

            E. Sycz

 

Księże Stanisławie, pozostaniesz w naszej pamięci i modlitwie.

            Ania Z.

 

Bóg zapłać za posługę w naszym kościele i opiekę nad naszą parafią.

            M. Miętkowska

 

Dziękujemy za to, że był Ksiądz tak dobry i zawsze przy nas, kiedy tego potrzebowaliśmy.

            Rodzina Kalinowskich

 

Dziękuję za przywrócenie wiary w życie.

            Rozwita Kreft

 

Dziękujemy, że Ksiądz Proboszcz Stanisław był z nami i za opiekę nad naszą parafią.

            Maria Jolanta Kierszka i Jerzy Kierszka z dziećmi i wnukami

 

Dziękujemy Ci Księże Proboszczu Stanisławie, że byłeś z nami, żeś nas nauczał i głosił Dobrą Nowinę. Niech Bóg Ci wynagrodzi za Twoje nauki i dobre serce.

 

 

Księże Stanisławie, nie zapomnę nigdy Twojej dobroci, Twej pokory i Twej życzliwości. Nabożeństwa odprawiałeś zawsze z największą świętością. Dziękuję Ci za upiększanie naszego Kościoła. Będzie nam Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju.

            Franciszek

 

Księże Stasiu, nigdy nie zapomnę, że byłeś bardzo miłym księdzem. Dziękuję za twą dobroć.

            Lidia

 

Drogi Księże Stanisławie, chciałem bardzo podziękować za przyjęcie mojego syna do sakramentu chrztu. Rozmowy i zapisy odbyły się pod koniec stycznia, więc niedługo przed niespodziewanym odejściem Księdza do domu Pana. Jesteśmy nowymi parafianami kościoła w Pierwoszynie, ale zapamiętamy Księdza Proboszcza na długo, zarówno za życzliwe słowa, jak i za uśmiech, jakim w tych dniach dzielił się Proboszcz z nami.

            Marek Achtelik

 

 

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

Ludzie, których kochamy, zostaną na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach. Serdeczne Bóg zapłać dla Księdza Stasia, za Twoją modlitwę, za głoszone Słowo Boże w naszym kościele, za wspólne pielgrzymki, za wycieczki rowerowe, no i za kluczyk, który Ksiądz wziął dla nas zapominalskich ;) Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.

Do zobaczenia – Kaletki: Alicja, Waldemar, Mateusz i Szymon

 

 

Drogi Księże Stanisławie, nasz Przyjacielu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Bogu, że postawił na naszej drodze tak mądrego i dobrego człowieka. Zajmujesz szczególne miejsce w naszych sercach. Zaszczytem dla nas była Twoja obecność w naszym życiu. Bóg zapłać za wszystkie odprawione msze święte, wygłoszone kazania, udzielone sakramenty. Dziękujemy również za Twoją otwartość, uśmiech, dobre słowo i troskę. Za wzór miłości bliźniego. Zapewniamy, że będziemy o Tobie pamiętać w naszych modlitwach.

            Anna i Cezary Podgórscy

 

 

„Spieszmy się kochać Boga, bo tak mało Go kochamy”

Dziękuję za wszelkie Dobro, które stało się moim udziałem dzięki obecności Twojej, Księże Stanisławie, pośród nas, szkolnej Braci. Szczególnie dziękuję za pobożność i szczerą miłość do Boga, wiele ciepła i życzliwości, szczerość, skromność i przejrzystość charakteru.Z zapewnieniem o stałej pamięci na modlitwie. Dziękuję za wszelkie Dobro.

            Wojciech Klimczyk

 

Do zobaczenia.

            H. Kamińska

 

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”. Dziękuję, Bóg zapłać za wszystko.

            Aleksandra Pająk

 

Ślicznie dziękuję Księże Stanisławie za wielką pokorę, która była dla mnie niesamowitą lekcją posłuszeństwa w woli Boga. Moja dusza czerpie siłę i wytrwałość z tej lekcji. Pokój Ducha Świętego gości w niej. Niech Światłość, Miłość Trójcy Przenajświętszej i Maryi – Mamusi naszej kochanej, będzie udziałem Księdza w gronie świętych w Niebieskim Domu Pana naszego. Wielkie Bóg zapłać Księże Stanisławie.

            Wdzięczna Dusza

 

 

Drogi Stanisławie, Proboszczu.

Dane nam było pracować wspólnie, najpierw w Parafii św. Antoniego w Gdańsku-Brzeźnie, gdzie byliśmy wikariuszami, a później w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pierwoszynie, gdzie byłeś moim Proboszczem. Te wspólne lata zaowocowały głęboką i szczerą przyjaźnią. Były spotkania i rozmowy przy kawie, wspólne wypady i wyjazdy wakacyjne. Gdy trafiłem tu, do Parafii w Pierwoszynie, mogłem się przekonać, jak swoją życzliwością i otwartością potrafiłeś zjednać sobie ludzi. Zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do życia. Jako starszy kolega i przełożony, byłeś dla mnie przykładem prawdziwie z pasją przeżywanego Kapłaństwa. Bardzo sumienny i dokładny w działaniach, często wręcz perfekcyjny, zatroskany o swoją Parafię, niezwykle rozmodlony i przykładający wielką wagę do pobożnego sprawowania świętych sakramentów. Cieszę się, że mogłem z Tobą współpracować i uczyć się od Ciebie. Miałeś jeszcze wiele planów związanych z tą Parafią, ale powtarzałeś często, zdając sobie sprawę ze swej choroby, że już Twój następca, zajmie się kolejnymi sprawami. Choroba okazała się silniejsza… Choć się nie poddawałeś i cierpliwie znosiłeś lekarskie zabiegi i terapię, nigdy się nie uskarżając. W tym dźwiganiu krzyża swojej choroby, dałeś nam wszystkim niezwykłą lekcję cierpliwości i pokory wobec woli Boga. Martwiłeś się o to, by nie zmarnowało się Twoje dzieło i praca, której dokonałeś. Ufam, że podołamy temu wezwaniu i będzie to w pewnym sensie, wypełnieniem twojego testamentu, który nam pozostawiłeś. Spoczywaj w Pokoju Księże Stanisławie. Trudno jest się żegnać… Pamiętać będziemy o Tobie w naszych modlitwach i mszach świętych. Czuwaj nad nami…

            Ks. Andrzej, wikariusz

 

 

W imieniu całej wspólnoty parafialnej pragnę pożegnać naszego Księdza Proboszcza Stanisława Ziółkowskiego (pożegnanie wygłoszone na mszy pogrzebowej)

Drogi nasz Księże Proboszczu! Dziękujemy Tobie za dar życia ziemskiego, którym obdarzył Cię Bóg – jedyny Dawca życia. Dziękujemy za dar Twojego powołania kapłańskiego, z którego jako parafianie mogliśmy korzystać. Przede wszystkim dziękujemy Ci za Twoje serce: ciche, skromne i pokorne. Jestem przekonany, że parafianie zapamiętają Ciebie, jako Proboszcza, który miał czas dla każdego człowieka. Dziękujemy za to wszystko, co nasze dusze zyskały przez Twoją posługę sakramentalną. Dziękujemy, że cały ciężar życia naszej parafii potrafiłeś nosić w swoim kapłańskim sercu. Ty, Księże Stanisławie, dostrzegałeś potrzeby, zarówno duchowe, jak i materialne, każdego człowieka. Pamiętamy sprawowane przez Ciebie Msze Święte w intencji parafian żyjących i zmarłych. Dziękujemy, że ze szczerym przejęciem troszczyłeś się o dobro materialne naszej świątyni. Księże Proboszczu Stanisławie, dziękujemy również za Twoją troskliwą miłość, którą okazywałeś wszystkim parafianom. 

My, parafianie dziękujemy Tobie za wszystko, co każdemu z nas przypadło w udziale przez Twoją posługę i życie. Zapewniamy Ciebie o wdzięcznej pamięci modlitewnej. Jesteśmy przekonani, że Bóg, którego wybrałeś i dla którego poświęciłeś życie, i któremu zawierzyłeś, przygarnie Ciebie do Swojego Serca w Domu Ojca. Wierzymy Księże Stanisławie, że dobrzy księża proboszczowie nigdy nie zapominają o swojej parafii, po śmierci również. Księże Proboszczu żyj wiecznie w niebie. 

Bóg zapłać za wszystko.

            W imieniu Parafian – Franciszek Sorn

 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
128 0.10172390937805